UG Czerwionka-Leszczyny.
UG Czerwionka-Leszczyny.

Niezwykle prężnie działa między innymi koło wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3.

- Koronawirus nie zatrzyma naszych działań wolontaryjnych. Przypominamy o obecnych i informujemy o nadchodzących akcjach wolontaryjnych i zachęcamy do włączenia się w te przedsięwzięcia - zaznacza Bożena Bierowiec-Chrustek, nauczycielka i koordynatorka wolontariatu w placówce.

Szkoła prosi wszystkich ofiarodawców o przynoszenie rzeczy na zbiórkę do budynku B sala 26 i 29 lub pozostawienie rzeczy w sekretariatach w budynku A lub B.

Aktualnie trwa kilka akcji:

  • "Koce dla SOR-ów"- można przynosić koce dla chorych na Covid, które szkoła przekaże do szpitali - termin dostarczenia do 10.12.2020 r.,
  • Zbiórka wody do 0,5 l i ręczników dla szpitala w Orzeszu - termin dostarczenia do 10.12.2020 r.,
  • Nowa akcja "Jesteśmy Świętymi Mikołajami" - działanie skierowane do seniorów, dla których koło wolontariatu chciałoby przygotować paczki świąteczne. Szkoła prosi o dostarczanie słodyczy, ciasteczek, kawy, mąki, cukru i bakalii, miło widziane są także drobne prezenciki np. ozdoby choinkowe - termin dostarczenia do 3.12.2020 r.,
  • Placówka zaprasza do przygotowania dla seniorów w Bełku papierowych aniołów i kartek z życzeniami - termin dostarczenia do 5.01.2021 r.

Komentarze

Dodaj komentarz