20051612
20051612

Spotkanie w Warszawie nie było ciekawym widowiskiem, choć nie brakowało w nim sytuacji bramkowych. Po kilkunastu minutach przewagi gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie kilkakrotnie ratował ich z opresji Boruc. Po zmianie stron gra niewiele się zmieniła, jednak ataki, którym rytm nadawał Goran Popov, wypełniający tego dnia zadania pomocnika, stawały się coraz groźniejsze. To właśnie po zainicjowanej przez niego akcji znakomitym strzałem z około 25 metrów popisał się Jan Woś. Odra objęła prowadzenie w 10. minucie drugiej połowy, cofnęła się do obrony i zaczęła wyprowadzać groźne kontry. Choć do zakończenia meczu pozostało 35 minut, w których wiele się jeszcze mogło zdarzyć, przedostatnia drużyna tabeli wywiozła trzy punkty z boiska dotychczasowego wicelidera tabeli.Gorzej dla wodzisławian ułożyło się środowe spotkanie z Cracovią. Już w 30. sekundzie meczu czerwoną kartkę zobaczył Wojciech Grzyb, który ręką powstrzymał wychodzącego na pozycję sam na sam z Pawełkiem Moskałę. W 18. minucie grający w przewadze krakowianie strzelili bramkę i mecz przestał być ligowym widowiskiem. Goście usiłowali jak najdłużej utrzymywać piłkę, a gospodarze, w szeregach których po kilku zmianach znalazło się sześciu obrońców, skupiali się na nieutraceniu kolejnej bramki. Odra osiągnęła ten cel, nie udało się jej natomiast przeprowadzić skutecznej kontry. Jednym z antybohaterów środowego spotkania był jego arbiter. Tak przejął się konsekwencjami swojej decyzji z początku meczu, że żółte kartki zaczął wyciągać raczej z rękawa niż kieszeni. Między innymi dlatego ostatnie 30 minut meczu oba zespoły grały w dziesiątkę.Dzisiaj, 20 kwietnia, Odra gra we Wronkach z Amicą, a w sobotę, 23 kwietnia, będzie podejmować Górnika Zabrze. Oba spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie. Wodzisławscy kibice po sukcesie przy Łazienkowskiej uwierzyli chyba, że z ich drużyną będzie tak samo jak z innymi prowadzonymi przez Franciszka Smudę – po kiepskim początku mnóstwo dramaturgii i zwycięstw...Legia Warszawa – Odra Wodzisław 0:1 (0:0) Woś 55.Odra: Pawełek – Myszor, Dymkowski, Malinowski, Krysiński, Popov, Drzymont, Muszalik (89. Kubisz), Rocki (81. Szewczuk), Woś, Zganiacz (67. Masłowski)Odra Wodzisław – Cracovia Kraków 0:1 (0:1) Przytuła 18.Odra: Pawełek – Grzyb (czk), Dymkowski, Malinowski (69. Kubisz), Stasiak (żk), Popov, Masłowski (46. Drzymont), Muszalik, Rocki, Woś, Ziarkowski (20. Krysiński – żk)