Laureatki Lady D. w Parlamencie Europejskim / plura.pl
Laureatki Lady D. w Parlamencie Europejskim / plura.pl

Lady D. stanowi skrót angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna). Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych.

Z inicjatywy senatora Marka Plury wyróżnienia te są przyznawane od 2002 r. paniom, które pomimo zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia.

- Dzięki laureatkom przekonujemy się, że niepełnosprawność nie może odbierać kobietom możliwości samorealizacji, poczucia spełnienia się i prawdziwego sukcesu. Niepełnosprawność to dodatkowe wyzwanie, które te wspaniałe dziewczyny pokonują, czasem z trudem, ale zawsze z wielką pozytywną energią i determinacją. Ich przykład pomaga radzić sobie z kłopotami i spełniać marzenia nam wszystkim, niezależnie od sprawności i niepełnosprawności - podkreśla Marek Plura.

Zgłoszenia można dokonać przy pomocy formularza, który jest do pobrania na stronie www.plura.pl i przesyłając na adres e-mail: ladyd@plura.pl bądź na adres pocztowy biura w Katowicach, ul. Francuska 70 lokl. 1101, 40-028 Katowice.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 kwietnia.

Komentarze

Dodaj komentarz