Blok, w którym doszło do tragedii.
Blok, w którym doszło do tragedii.

Do tragedii doszło wczoraj, 23 marca. Około godziny 15:30, policjanci z Knurowa zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej żony. Kobieta miała ranę postrzałową głowy.

- Wczoraj, 23 marca około godziny 15.30 knurowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie zabójstwa swojej żony. Informacja o prawdopodobieństwie zaistnienia tragedii w jednym z mieszkań w Knurowie wpłynęła do policji od przypadkowych świadków, którym nietrzeźwy mężczyzna oznajmił, że zabił kobietę - mówi Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

Wojciech R. miał wejść do jednej z pobliskich stacji paliw i podczas zakupu alkoholu, powiedział pracownicy stacji, że zabił swoją żonę. Mężczyzna został już zatrzymany. Był nietrzeźwy. 

- Po otrzymaniu informacji od przypadkowych świadków na miejsce natychmiast wyruszył policyjny patrol. Mężczyznę zatrzymano na klatce schodowej, a w mieszkaniu znaleziono ciało ofiary, jego 46-letniej żony. W chwili zatrzymania knurowianin był nietrzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany przez prokuratora. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód - dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mężczyzna miał posłużyć się bronią czarnoprochową, na którą nie jest wymagane zezwolenie.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód.

Więcej informacji niebawem.

Komentarze

  • Krzysztof Nikt nie ma prawa na to 25 marca 2021 21:13Reszta to wstrząs!
  • Krzysztof Nikt nie ma prawa na to 25 marca 2021 20:10Reszta to wstrząs!

Dodaj komentarz