Dżudoczki z tytułami

7 maja, tydzień po finałach OOM, w Rybniku rozegrano mistrzostwa Polski juniorek. Na drugim stopniu podium stanęła w nich Adriana Twardzik (63 kg), a na trzecim Anna Jochemczyk (+78 kg) i Justyna Duszyńska (52 kg). Dwie pierwsze reprezentują Polonię Rybnik, Justyna, tak jak Judyta Wawro, która była piąta w kat. do 63 kg – jastrzębską Kokę.Ostatnie mistrzostwa Polski juniorek i juniorów rozgrywano na raty. Juniorzy rywalizowali pięć tygodni wcześniej. Podczas zawodów oficjalnie karierę sportową zakończył Artur Kejza, któremu gratulacje za wszystkie sukcesy złożyli prezydent Adam Fudali i zastępca prezydenta Ewa Ryszka, prezes Polskiego Związku Judo Andrzej Falkiewicz, starosta Damian Mrowiec i wicewojewoda Andrzej Waliszewski. Artur Kejza zdobył w okresie swoich startów dwa brązowe medale ME juniorów, zajął piąte miejsce mistrzostw świata juniorów, piąte miejsce ME seniorów oraz 16 medali MP we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym trzy MP seniorów. Osobne podziękowania i gratulacje za szkoleniowe osiągnięcia odbierał trener Rafał Kowalczyk.