Facebook.com
Facebook.com

W ostatnich dniach, na wielu grupach ogłoszeniowych z regionu, możemy zauważyć informację o porwanej 6-latce z Raciborza. Zdjęcie dziecka oraz chwytliwy tytuł, mogą zachęcać do kliknięcia w link. Tym samym możemy narazić się na spore niebezpieczeństwo.

Przestrzegamy - to fake.

Klikając w niebezpieczne linki, możemy nie tylko stracić swoje dane, ale także pieniądze. Po ilości udostępnień, które pojawiają się pod tego typu postami widać, że nadal sporo osób wierzy w takie informacje.

- Korzystajmy tylko z legalnego oprogramowania, w tym oprogramowania antywirusowego. Ofiary ataków, które nie zachowają ostrożności, mogą stracić swoje oszczędności. Pamiętajmy zatem o tych istotnych elementach, aby nie paść ofiarą oszustów - przypomina policja.

Na co zwrócić uwagę?

Podejrzenia może wzbudzić adres strony internetowej, który pojawia się pod zdjęciem. Adres typu: szukamy5.space czy planiaposzukiwa.space powinny od razu zniechęcić nas do kliknięcia w link - może to być niebezpieczny wirus.

Jeśli rzeczywiście ktoś zaginął, takie informacje będą pojawiały się zarówno na stronach internetowych lokalnych mediów oraz policji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz