Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Łącznie Polska do dyspozycji ma mieć 770 mld złotych. Jak zaznaczył podczas piątkowej konferencji prasowej poseł Grzegorz Matusiak, fundusz odbudowy będzie dużą szansą dla odbudowy Polski i jej rozwoju.

- Te 770 mld zł to właściwie dwuroczny budżet państwa polskiego. Te środki trafią przede wszystkim do samorządów, oświaty i służby zdrowia. Mamy szansę na odbudowę naszej gospodarki i jej unowocześnienie - mówił poseł Grzegorz Matusiak.

Dla Śląska to szansa na 90 mld zł. Z tego niemal 2 mld zł miałyby trafić do Jastrzębia-Zdroju.

Środki krajowe mają trafić m.in. na budowę ulicy Wyzwolenia, budowę wiaduktu na al. Piłsudskiego, budowę ronda na ulicy Ranoszka oraz dla jastrzębskiego szpitala. Jak podkreślił przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Piotr Szereda, dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie zrealizowanie potrzebnych zadań w mieście.dodał Grzegorz Matusiak. 

Środki krajowe mają trafić m.in. na budowę ulicy Wyzwolenia, budowę wiaduktu na al. Piłsudskiego, budowę ronda na ulicy Ranoszka oraz dla jastrzębskiego szpitala. Jak podkreślił przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Piotr Szereda, dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie zrealizowanie potrzebnych zadań w mieście.

- Dodatkowe pieniądze na inwestycje to możliwość stworzenia nowoczesnych miejsc pracy i chociażby dojazdu kolejowego, o który staramy się od wielu lat. Nasz budżet miasta nie jest w złym stanie, ale mimo wszystko nie jest w stanie zrealizować wszystkich zadań, których tak na prawdę potrzebujemy - dodał Piotr Szereda. 

Komentarze

  • Andrzej Trza przeprosić Pana Rozstowskiego --pieniedzy nie było i nie ma .Mogą być pożyczki i zajebist inflacja. 07 maja 2021 11:23Kłamaliśmy rano ,że mamy ,kłamaliśmy popołudniu że uszczelniamy ,kłamaliśmy wieczorem że sprawiedliwie podzieliliśmy tarcze... Najpierw rozdawaliśmy ,zdobyliśmy zaufanie jak u karmionych szczurów a po tym wszystkim trutką złotówkę zamieniliśmy w zwykłą szmatę. 4,2 % inflacji . Przypominają się znane słowa "Nie cieszcie się Osły że place wzrosły ja ceny podwoje i tak wyjdę na swoje" Pamięta Pan jak spłacał Pan mieszkanie spółdzielcze. Wówczas tez zamieniono złotówkę w zwykła szmatę. Tylko teraz nie piszczcie że PPE i PPK to opłacalna inwestycja . Nie przy Was. Sejm rozbiorowy --04.05.2021-pamietna data.

Dodaj komentarz