Substancja psychoaktywna w halo! Rybnik

7 maja nastąpi otwarcie nowej ekspozycji malarstwa w halo! Rybnik - to wystawa akwareli Elwiry Zembrzuskiej.

Wirtualny wernisaż odbędzie się 7 maja o godz. 17.00 na stronie halo! Rybnik w serwisie Facebook.
Wystawę można odglądać codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 do 4 czerwca.

"Substancja psychoaktywna" w halo! Rybnik jest pierwszą odsłoną wystawy, która dotyka tematów bliskich artystce, takich jak samotność, duchowość, kobiecość i męskość, ciało. Elwira Zembrzuska odwołuje się do swoich doświadczeń artystycznych związanych z ikoną, sztuką sakralną, pracą terapeutyczną z mandalą.
Wystawa będzie indywidualną podróżą artystki odwołującej się do archetypów.

Ta prezentacja to pierwszy pokaz prac w technice akwareli, zestawiający najnowsze realizacje prac dotąd niepokazywanych. Zaproponowana narracja pozwala uwypuklić migracje i powroty podejmowanych tematów.

Elwira Zembrzuska jest artystką wszechstronną, starannie dobierającą formę do przemyślanego konceptu, co owocuje zróżnicowanymi pracami, niestroniącymi od ryzyka i otwarcia się na błąd.

Do wystawy planowane jest wydanie katalogu. Teksty zamieszczone w publikacji pozwolą spojrzeć na sztukę artystki z różnych punktów widzenia, z perspektywy badaczy ikonografii, sztuki wizualnej czy duchowości w kontekście religii, symbolu, jak i własnej drogi samopoznania.

O autorce:
Artysta plastyk, nauczyciel jogi klasycznej i terapii ruchem, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com. Zajmuje się projektowaniem, malarstwem, witrażem oraz mozaiką. Na co dzień pracuje jako nauczyciel jogi w studio YogaRybnik.com, nauczyciel rysunku i malarstwa oraz instruktor sztuk pięknych w studio YogaRybnik.com z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz podyplomowych studiów Techniki Relaksacyjne na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Studium Konserwacji Zabytków o specjalności witraż.

Przeprowadziła wiele prac konserwatorskich (m.in. witraże w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, realizacja konserwatorska witraży pracowni Jackowskiego i Powalisz w gotyckim kościele pw. św. Wojciecha w Poznaniu.

Zrealizowała 50 m kwadratowych mozaiki w kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie (Objawienie się Chrystusa w Wieczerniku) oraz wiele mniejszych projektów dla klientów świeckich. Jej realizacje witrażowe można rownież zobaczyć w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Skończyła wiele warsztatów i kursów w ramach swojej ponad 20-letniej praktyki jako arteterapeuta i instruktor jogi. Pracuje z malarstwem intuicyjnym, technikami plastycznymi w pedagogice Waldorfskiej, symboliką mandali w koncepcji Jungowskiej, technikami oddechowymi w niwelowaniu stresu i zaburzeniach psychosomatycznych, psychosomatyką w jodze i relaksacji. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz