Zdjęcie: Dominik Gajda
Zdjęcie: Dominik Gajda

Szpital w Knurowie zorganizował trzy Punkty Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 dla całego powiatu gliwickiego, działające w ramach Narodowego Programu Szczepień. Zlokalizowane są w Knurowie, Pyskowicach i Pilchowicach. Dzięki nim szczepionkę może przyjąć każdy, bez względu na wiek czy wykonywany zawód.

Uruchomienie punktów było możliwe dzięki udanej współpracy szpitala w Knurowie z włodarzami tych gmin, ich trosce o zdrowie mieszkańców oraz zrozumieniu potrzeby walki z pandemią. Mieszkańcy dzięki temu nie będą musieli długo czekać na swoją dawkę czy jeździć do odległych miast. Punkty zapraszają do siebie także mieszkańców Gierałtowic, Rudzińca, Sośnicowic, Toszka i Wielowsi.

W Knurowie punkt zlokalizowano w Hali Sportowej MOSiR-u przy ul. Lipowej 12a. W Pyskowicach działa on w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera przy ul. Strzelców Bytomskich. Z kolei Pilchowice zapraszają do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Damrota 5.

Na szczepienia zarejestrować można się poprzez:

- całodobową, bezpłatną infolinię, tel. 989

- e-rejestrację na portalu www.pacjent.gov.pl

- wysyłając sms na nr 664 908 556 lub 880 333 333 o treści SzczepimySie

Uruchomiono też specjalne infolinie pod nr. tel.: 663-425-569 (Knurów) i 663-444-498 (Pyskowice). Działają również adresy mailowe:

knurow.szczepienia@gmail.com
pyskowice.szczepienia@gmail.com
pilchowice.szczepienia@gmail.com

– To bardzo ważne, że punkty szczepień powszechnych ruszyły w naszym powiecie – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Koordynowałem działania, mające na celu ich powstanie i bardzo dziękuję Szpitalowi w Knurowie oraz włodarzom Knurowa, Pyskowic i Pilchowic, że udało się  sprawnie przeprowadzić ich uruchomienie.
 

Komentarze

Dodaj komentarz