www.jastrzebie3.pl Anny Marii Jopek, która zaprezentuje kompozycje inspirowane polska muzyką ludową
www.jastrzebie3.pl Anny Marii Jopek, która zaprezentuje kompozycje inspirowane polska muzyką ludową

Niezwykły miks samby i jazzu w aranżacjach Adriano Trindade Quartet i koncert gwiazdy festiwalu JAZZtrzębie: Anny Marii Jopek, która zaprezentuje kompozycje inspirowane polska muzyką ludową. W Jastrzębiu-Zdroju na początku czerwca znów zapanuje jazz!

- Jesteśmy wszyscy wygłodniali koncertowania i z radością odpowiadamy na takie zaproszenia - deklarowała Anna Maria Jopek wiosną tego roku.

Festiwal JAZZtrzębie początkowo w całości miał odbyć się kwietniu. Pandemiczne obostrzenia sprawiły jednak, że część koncertów została przeniesiona do sieci, część natomiast - na czerwiec. I choć trzeba było na nie chwilę poczekać, już za chwilę JAZZtrzębie przyniesie kolejną dawkę niesamowitej muzycznej energii, zaskoczeń i inspiracji.
 

- Oczywiście, wolałbym, by festiwal odbywał się dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy. W tym roku musieliśmy zmierzyć się z wieloma trudnościami. To bardzo ważne, że nie odpuściliśmy. Już sama forma koncertu, fakt, że wreszcie artyści spotkają się z publicznością, to w tej sytuacji bardzo dużo. Na to właśnie czekam i z tego się bardzo cieszę - mówi pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu, Przemysław Strączek.

Okazje do upragnionych spotkań artystów z muzykami będą w Jastrzębiu-Zdroju dwie. Już 8 czerwca w kinie Centrum zagra Anna Maria Jopek Quartet. Ten szczególny koncert może być zaskoczeniem nawet dla najwierniejszych fanów artystki.

- Anna Maria Jopek to wyjątkowa postać na polskiej scenie muzycznej. Jej koncert w ramach JAZZtrzębia inspirowany będzie polską muzyką ludową. Anna Maria Jopek zagra z najlepszymi muzykami jazzowymi w Polsce. Jestem bardzo ciekawy, jaki będzie odbiór tego projektu, bo jest on naprawdę unikatowy - zapowiada Przemysław Strączek.

Jak zaznaczała sama artystka, podczas jastrzębskich koncertów nie zabraknie improwizacji. Na scenie towarzyszyć jej będzie Paweł Tomaszewski, który zagra na fortepianie, Robert Kubiszyn (gitara basowa, kontrabas) i Paweł Dobrowolski, grający na perkusji.

Źródło: www.jastrzebie.pl

Komentarze

Dodaj komentarz