post image
Fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie

Nagrody dla zwycięzców w postaci statuetek z motylami wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 czerwca w Pszczynie. Gościem specjalnym była Dominika Kasińska, Człowiek Bez Barier 2020, Lady D. województwa śląskiego, 26-latka z zespołem Downa ze Szczyrku, która nie bała się wyruszyć w trasę z Przemkiem Kossakowskim w pierwszej edycji programu „Down the Road".

Szymon Klimza znany jest ze swojego hartu ducha i sportowej woli walki. Jeżdżąc na wózku inwalidzkim, realizuje się z sukcesami w wielu ekstremalnych dziedzinach sportowych: uprawia narciarstwo, crossfit, pływa na sitwak'u, bierze udział w wyścigach na wózkach po asfalcie oraz w ekstremalnych warunkach po lesie, błocie, piasku. Pracuje zawodowo i udziela się społecznie, dzieląc się swoim doświadczeniem z osobami, które tak jak on ucierpiały w wypadkach.

Jest również laureatem gminnego stypendium „Sportowiec”, które otrzymał za zdobycie 4. Miejsca w Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym w konkurencji biegów krótkich stylem dowolnym.

Komentarze

Dodaj komentarz