post image
Materiały prasowe Na jednej scenie usłyszymy dwóch ale jakże różnych wykonawców, ich wspólnym mianownikiem jest miłość do muzyki reggae

Mocnym akcentem OZI-Pub rozpocznie październikowe wydarzenia kulturalne w mieście. Zaprasza na wyjątkowy koncert, a nawet na dwa wyjątkowe koncerty.

3 października na jednej scenie usłyszymy dwóch ale jakże różnych wykonawców, ich wspólnym mianownikiem jest miłość do muzyki reggae.

Po raz pierwszy ze swoim solowym materiałem w Żorach pojawi się Gutek, czyli Piotr Gutkowski oraz jako suport znany i lubiany żorzanin RastaBastian.

Gutka nie trzeba nikomu przedstawiać, to charakterystyczny głos i melodyjny śpiew Piotra „Gutka Gutkowskiego – wokalisty, który od 2018 roku wraz ze swoim zespołem dodaje kolorytu polskiej scenie muzycznej. Debiutował na trasie Punky Reggae Live, dając się poznać jako autor, kompozytor i lider. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. 

„Ja to Ja” Paktofoniki, „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto oto pierwsze przykłady z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu, to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków.

Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, FarbenLehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.
Jako Support ze swoim staro-nowym materiałem pojawi się Sebastian Błażyca czyli RastaBastian wraz z Malowanym Teamem.

Dawno nie było go słychać, tym bardziej cieszymy się, że będzie z nami tego wieczoru.
Nie trzeba być miłośnikiem muzyki Reggae, żeby dobrze bawić się na tym koncercie, dlatego zapraszamy was wszystkich.

 

Komentarze

Dodaj komentarz