KMP Żory Policja informuje, że 23-latek o mało nie zginął pod kołami samochodów
KMP Żory Policja informuje, że 23-latek o mało nie zginął pod kołami samochodów

23 października przed północą, oficer dyżurny komendy policji został powiadomiony, że DK81 porusza się mężczyzna, który sprawia wrażenie znajdującego się w stanie silnego upojenia alkoholowego. Według relacji osoby zgłaszającej, pieszy miał się zataczać i przewracać na środku drogi, a także wchodzić pod koła nadjeżdżających pojazdów.

- Interweniujący policjanci na miejscu zastali dwie młode kobiety, które dosłownie ściągnęły z drogi mężczyznę i przytrzymały do czasu przybycia mundurowych. Jedna z nich, 24-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego, wyjaśniła, że chwilę wcześniej, jadąc z koleżanką samochodem w kierunku Katowic, widząc pieszego na środku jezdni, który jest w niebezpieczeństwie postanowiła natychmiast działać i ruszyła mu z pomocą – informuje asp. szt. Kamila Siedlarz, oficer prasowa komendy w Żorach.

Mężczyzna był zdezorientowany i choć odmówił badania na alkomacie wszystko wskazywało na to, że jest pod silnym wpływem alkoholu. Z uwagi na to, że trudno było się z nim porozumieć i nie było możliwości przekazania go pod opiekę innej osoby 23-latek został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa.
 

Komentarze

Dodaj komentarz