Dominik Gajda Kamienica Świerklaniec powoli odzyskuje dawny blask
Dominik Gajda Kamienica Świerklaniec powoli odzyskuje dawny blask

Wczoraj, 26 października, Prokuratura Rejonowa w Rybniku wysłała do sądu wniosek o ukaranie kierownika przebudowy kamienicy Świerklaniec przy ul. Sobieskiego. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

- Podejrzany wcześniej nie przyznał się do winy, odmawiał też składania wyjaśnień. Podczas przesłuchania, 8 października zmienił swoje stanowisko i ostatecznie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, potwierdzając poczynione w sprawie ustalenia, wyraził również chęć dobrowolnego poddania się karze - informuje Barbara Drewniok, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

Jak dodaje, w ramach procedury przewidzianej w artykule 335 kodeksu postępowania karnego uzgodniono następujące warunki skazania: karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonywania na okres próby 2 lat, karę grzywny w wymiarze 250 stawek dziennych po 200 złotych każda stawka (tj. 50 tysięcy złotych), oraz zakaz pełnienia funkcji kierownika budowy związanej z posiadanymi uprawnieniami budowlanymi w zakresie kierowania robotami budowlanymi na okres 1 roku oraz poniesienie kosztów postępowania 

Przypomnijmy, że w marcu, podczas remontu generalnego, runęła frontowa ściana jednej z najstarszych rybnickich kamienic. Szczęśliwie nikt nie zginął, choć gruz zwalił się na jedną z głównych ulic, prowadzących do Rynku. Wkrótce okazało się, że trzech pracowników było nietrzeźwych. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz