Beniaminki bez punktów

Piłkarze Tworkowa nie sprostali w Mszanie jedenastce Startu, tracąc już przed zmianą stron trzy gole. Twardsze warunki postawili swoim przeciwnikom mistrzowie podokręgu Rybnik. Naprzód Zawada do przerwy remisował w Syryni ze swoim imiennikiem 1:1. Ostatecznie lepszy okazał się zespół Janusza Skrzypiciela, a podopieczni trenera Romana Zielińskiego, choć byli bliscy wywiezienia punktu z ciężkiego terenu, będą na niego musieli poczekać przynajmniej do najbliższej kolejki, w której zmierzą się z Czarnymi Gorzyce.Lider miał ciężką przeprawę z Czarnymi Nowa Wieś. Zespół Janusza Pontusa przegrał pierwszą połowę. Goście objęli prowadzenie po strzale Ariela Goliwąsa, jednak drugie 45 minut należało już do gospodarzy, którzy odpowiedzieli trzema trafieniami.Dwie pierwsze kolejki pokazały, że Poza zespołami z gminy Lubomia najpoważniejszymi kandydatami do mistrzowskiego tytułu będą drużyny Startu Mszana i Naprzodu Czyżowice. W rywalizacji o czołowe lokaty nie będą raczej uczestniczyć piłkarze Rymera Rybnik. Jedna z najsilniejszych drużyn kilku ostatnich sezonów doznała już dwóch porażek i choć przed rokiem też rozpoczęła od zaskakującej, wysokiej przegranej z Jednością Jejkowice, teraz dysponuje już zupełnie innym składem i trudno liczyć na jej zdecydowanie skuteczniejszą grę.Najbardziej emocjonującym widowiskiem drugiej kolejki był pojedynek MKS-u Krzanowice z Krzyżanowicami, w którym padło też najwięcej bramek. Do przerwy goście prowadzili 2:0 i wszystko wskazywało na to, że zdobędą trzy punkty. Musieli się jednak zadowolić remisem.Obiecujące zwycięstwo odniósł spadkowicz z czwartej ligi, Górnik Pszów, pokazując, że jest zespołem, z którym w tegorocznych rozgrywkach trzeba się będzie liczyć.Wyniki 2. kolejki: Górnik Pszów – Jedność Jejkowice 4:1 (1:0) Piela 2, Widenka, Wramba – Norek, Start Mszana – Tworków 4:0 (3:0) Wala, Żbikowski, Ł. Leśniewski, Brzoska, Naprzód Czyżowice – Górnik Radlin 2:0 (2:0) Kucza, K. Adamczyk, Maxpol Kuźnia Raciborska – Rymer Rybnik 3:1 (1:1) P. Brakowiecki 2, Bok – Gańczorz, MKS 05 Krzanowice – Krzyżanowice 3:3 (0:2) Drzymała 2, Szymański – Pączko 2, Pawłowski, Naprzód Syrynia – Naprzód Zawada 2:1 (1:1) Kuchciński, Marek – Tymiński, Czarni Gorzyce – Płomień Połomia 3:0 (0:0) L. Błaszczok 2, Kiełkowski, Silesia Lubomia – Czarni Nowa Wieś 3:1 (0:1) Ł. Matuszek 2, Pontus – A. Goliwąs.1. Lubomia 2 6 7:12. Mszana 2 6 6:03. Syrynia 2 6 7:24. Czyżowice 2 6 4:15. Krzyżanowice 2 4 7:46. Krzanowice 2 4 6:57. Gorzyce 2 3 5:38. Maxpol 2 3 4:5Nowa Wieś 2 3 4:5Pszów 2 3 4:511. Jejkowice 2 3 5:712. Zawada 2 0 3:513. Rymer 2 0 2:514. Radlin 2 0 0:415. Tworków 2 0 3:816. Połomia 2 0 1:8