Poziom wyżej

Mecz rozpoczął się od ataków gości. Już w 2. minucie przed szansą strzelenia gola stanął kapitan Rakowa Krzysztof Kołaczyk. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a dobitka Piotra Bańskiego była niecelna. Kwadrans później częstochowianie zdobyli gola. Maksymilian Rogalski popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Po jego strzale Piotr Paś był bezradny. Największe niebezpieczeństwo groziło gospodarzom z lewej strony boiska, gdzie nie do upilnowania był szybki Piotr Malinowski. Z łatwością wygrywał on większość pojedynków biegowych z Marcinem Żukowskim i Bartoszem Woźniakiem.– Trener ostrzegał nas przed tym zawodnikiem, no ale widać było, że w sprincie na setkę zostawiałby nas z 30 metrów w tyle – mówił po meczu nieco żartobliwie kapitan GKS Tomasz Ciemięga.Jednak to gospodarze schodzili na przerwę, ciesząc się z prowadzenia. Najpierw Dawid Jankowski faulował w polu karnym Macieja Małkowskiego, a Ciemięga wykorzystał jedenastkę. Kilkadziesiąt sekund później Małkowski wykorzystał podanie Mariusza Miąski i było 2:1.Po przerwie znów w roli głównej wystąpił Małkowski. Ponownie pilnujący go obrońca faulem powstrzymał szybką szarżę lewonożnego pomocnika GKS. Rzut karny pewnie zamienił na gola Ciemięga. Chwilę później sędzia nie zawahał się, by ponownie podyktować jedenastkę. Tym razem przeciwko gospodarzom faulowany przez Bartłomieja Grabczyńskiego był Rogalski. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Czwartego gola na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry Andrzej Szłapa. Pomocnik GKS z łatwością ograł obrońcę i bramkarza Rakowa.– Mimo że nie ustrzegliśmy się błędów, to jestem zadowolony, bo wygraliśmy trudny mecz. Było to świetne widowisko. Myślę, że poziom spotkania był drugoligowy – mówił po meczu trener Borecki.(AK)GKS Jastrzębie – Raków Częstochowa 4:2 (2:1)0:1 Rogalski (wolny) 16. min, 1:1 Cięmięga (karny) 25. min, 2:1 Małkowski 27. min, 3:1 Cięmięga (karny) 63. min, 3:2 Bielecki (karny) 66. min, 4:2 Szłapa 90. min.GKS: Paś – Żukowski, Cięmięga, Midzierski, Wrześniak – Woźniak, Grabczyński, Szłapa (90. Chrabąszcz), Małkowski – Miąsko (82. Pielorz), Buchała (65. Kostecki).