Dominik Gajda
Dominik Gajda

W hali w Rybniku-Boguszowicach odbył się II Puchar Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn. Ostatecznie w zawodach wzięło udział przeszło 160 zawodników. Zgłoszeń było więcej, ale kilkunastu szpadzistów na imprezę nie dojechało z powodu kwarantanny, jaką zostali objęci w skutek pandemii koronawirusa. Wśród nich znalazła się m.in. Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik, która tydzień wcześniej wygrała juniorski puchar świata i była jedną z faworytek rybnickiego turnieju. Pod jej nieobecność o laury maiły się bić inne zawodniczki, reprezentujące klub z Rybnika i z tego zadania wywiązały się znakomicie.
W sobotę na planszach w boguszowickiej hali rywalizowali mężczyźni. Do finałowej ósemki zakwalifikowało się dwóch rybniczan: Wiktor Wałach i Augustyn Kapias. Ten drugi został ostatecznie sklasyfikowany na miejscu 8. Wałach awansował do ścisłego finału i o zwycięstwie w całym turnieju bił się z Janem Sochą, z którym ostatecznie przegrał 15:7 i znalazł się na drugim stopniu podium.
Dzień później swoje zawody rozegrały panie. W czołowej ósemce znalazły się trzy zawodniczki RMKS-u: Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Liliana Porwoł. Dwie pierwsze trafiły na siebie już w ćwierćfinale. Lepsza okazała się Zgryźniak, która ostatecznie znalazła się w finale zawodów. W nim zmierzyła się z Glorią Klughardt, która pod nieobecność Klasik była główną faworytką do zwycięstwa. W ¼ finału ze szpadzistką AZS-u Kraków walczyła rybnicka kadetka Liliana Porwoł i była blisko sprawienia sporej niespodzianki. Ostatecznie jednak to Klughardt wygrała 13:12.
W decydującym pojedynku o zwycięstwie w turnieju – Zgryźniak długo prowadziła z Klughardt. Pojedynek w regulaminowym czasie zakończył się jednak remisem. W dogrywce decydujące trafienie zadała zawodniczka RMKS-u i to ona mogła cieszyć się z wygrania rybnickich zawodów.
Juniorzy rybnickiego klubu już w piątek wylatują na zawodny do Hiszpanii, na pokładzie samolotu ma się znaleźć również Alicja Klasik, która ma szansę zostać nr 1 w światowym rankingu juniorów.

Klasyfikacja końcowa
Kobiety
1. Kinga Zgryźniak, RMKS Rybnik
2. Gloria Klughardt, AZS AWF Kraków
3. Karolina Szymanowska, KSZ Warszawianka
3. Zofia JanellI, AZS Wratislavia Wr…
5. Liliana Porwoł, RMKS Rybnik
8. Patrycja Frystacka, RMKS Rybnik
25. Antonina Korduła, RMKS Rybnik
67. Maja Wuzik, RMKS Rybnik

Mężczyźni
1. Jan Socha, PKSZERM Warszawa,
2. Wiktor Wałach, RMKS Rybnik,
3. Paweł Klytta, Piast Gliwice,
3. Mikołaj Wesołowski, Piast Gliwice…,
8. Augustyn Kapias, RMKS Rybnik,
14. Adam Sojka, RMKS Rybnik,
35. Krzysztof Bezuch, RMKS Rybnik,
42. Dominik Sojka, RMKS Rybnik,
45. Tymoteusz Huwer, RMKS Rybnik

WIĘCEJ O ZAWODACH, KKOMENTARZE W NAJBLIŻSZYM WYDANIU TYGODNIKA NOWINY

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz