Żużel

W niedzielę na rybnickim stadionie rozegrano turniej eliminacyjny organizowanych po raz pierwszy drużynowych mistrzostw świata juniorów. Awans do finału z dorobkiem 52 pkt bez trudu wywalczyła kadra polskich juniorów: K. Ząbik 6, P. Hlib 12, K. Klecha 10, J. Kołodziej i M. Rempała po 12. drugie miejsce zajęła polska kadra „B” (36), która wyręczyła nieobecnych Francuzów. W jej składzie wystąpił Patryk Pawlaszczyk (RKM), który w czterech startach zdobył 7 pkt (2 1 2 – 2). Trzecie miejsce zajęli młodzi Rosjanie (25), a czwarte Finowie (7).* * *W najbliższą niedzielę, 4 września, o 19 na stadionie miejskim w Rybniku rozpocznie się rewanżowy pojedynek półfinałowy RKM – Stal Rzeszów. Rybniczanie przegrali w Rzeszowie 33:57 i by awansować do finału, będą musieli dokonać prawie cudu. Do odrobienia straty (24 pkt) wystarczy sześć podwójnych zwycięstw i dziewięć remisów.Ostateczne decyzje co do składu „rekinów”, m.in. angażu obcokrajowca, trener Czesław Czernicki ma podjąć w końcu tygodnia. Niewykluczone, że z drużyną będzie trenować Rosjanin Renat Gafurow. W poniedziałkowym meczu ligi angielskiej dotkliwie potłukł się niestety Duńczyk Niels-Kristian Iversen, którego staranował Lukas Dryml.
Tekst i zdjęcie: (WaT)* * *Finałowy turniejW sobotę na minitorze Rybek w Rybniku Chwałowicach rozegrano turniej z okazji 25-lecia Solidarności, który był zarazem czwartą finałową eliminacją GP Minitorów. Z kompletem punktów zwyciężył mistrz Polski Mateusz Kowalczyk z Częstochowy. W biegu finałowym kolejne miejsca zajęli dwaj zawodnicy Rybek Mateusz Chochliński i Kamil Cieślar, a czwarty był najmłodszy w całej stawce Bartek Zmarzlik z Wawrowa. Kolejność na mecie była odbiciem klasyfikacji generalnej GP. Wygrał M. Kowalczyk (89 pkt) przed M. Chochlińskim (81) i K. Cieślarem (70). (WaT)