post image

Nawet w daleką podróż

W przypadku samochodów elektrycznych, wiele obaw kierowców dotyczy niewielkiego zasięgu pojazdów oraz czasu ładowania akumulatorów. Z nową Kią EV6 ten problem nie występuje. Elektryczna architektura z funkcją obsługi wielu systemów ładowania, pozwala na dalekie podróżowanie. Pakiet akumulatorów o pojemności 77,4 kWh umożliwia przejechanie nawet do 528 km na jednym ładowaniu. Ultraszybkie ładowanie od 10 do 80 proc. w zaledwie 18 minut, pozwoli szybko wrócić na trasę. Wystarczy jednak 4,5 minuty ładowania, by można przejechać kolejne 100 km. Dodatkowym rozwiązaniem zastosowanym w nowym modelu EV6 jest funkcja Vehicle-to-load (V2L), dzięki której samochód może służyć jako przenośne źródło ładowania. Co ważne, elektryk nie oznacza wcale niskiej mocy. Spośród szerokiej gamy EV6, są dostępne modele o mocy od 170 KM do nawet 585 KM.

Bezpieczeństwo i rozrywka w jednym

Nowa Kia EV6 została wyposażona w szereg rozwiązań, które pozwalają na komfortową i bezpieczną jazdę. To w szczególności system inteligentnego oświetlenia przedniego, który rozpoznaje pojazdy znajdujące się przed samochodem i automatycznie dostosowuje światła drogowe, by zapewnić najlepszą możliwą widoczność, bez oślepiania innych kierowców. Na pokładzie znajdziemy także aktywny tempomat, który zapewnia bezpieczeństwo podczas wjeżdżania w zakręt czy asystent jazdy po autostradzie. Z nową Kia EV6 znika problem ograniczonej widoczności w lusterkach. Asystent monitoruje martwe pole widzenia i wizualnie ostrzega kierowcę w lusterku bocznym, jeśli w jego martwym polu widzenia znajdzie się inny pojazd. W przypadku ryzyka kolizji, system automatycznie wspomoże kierowcę poprzez hamowanie. Ponadto samochód wyposażono w asystenta zdalnego parkowania czy system wykrywania ruchu podczas cofania.

W nowej Kii EV6 znajdziemy wygodny 12,3-calowy ekran, który dostarcza niezbędnych informacji podczas jazdy. Samochód wyposażono również w wyświetlacz z funkcją rozszerzonej rzeczywistości, który zapewnia wskazówki nawigacji na drodze. Duże wrażenie robi także wysoka jakość dźwięki, dzięki zastosowaniu nagłośnienia klasy premium. To wszystko sprawia, że samochodem jeździ się naprawdę bezpiecznie i komfortowo.

Sprawdź wszystkie możliwości nowej Kii EV6 i innych dostępnych modeli samochodów. Salon Auto Junior, ul. Żorska 77 44-203 Rybnik. Telefon: 32 423 18 00.

 

Materiał reklamowy.

Komentarze

  • Karol Oooh no to Kia się bierze za siebie nareszcie.!! Zastanawiam się gdzie ten deficyt części elektrcznych ? aahhaha

Dodaj komentarz