IV liga
IV liga

Goście objęli prowadzenie już po przeprowadzeniu pierwszego ataku. Piotra Skrockiego pokonał strzałem z pięciu metrów Krzysztof Karpiuk. Rybniczanie odpowiedzieli w 10. minucie trafieniem Wojciecha Szewieczka, który nie dał szans Jackowi Gorczycy w pojedynku sam na sam. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla ROW-u zdobył Grzegorz Piełka, pokonując wodzisławskiego golkipera mocnym strzałem przy krótkim słupku.Kilka minut po zmianie stron rybnicki obrońca Jarosław Kacprzak tak jak w pierwszej połowie bezpardonowo sfaulował przeciwnika na jego połowie i zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Wydawało się, że to zdarzenie przesądzi o losie meczu. Zespół trenera Piotra Mandrysza posiadał znaczną przewagę w polu. Przewagę liczebną wykorzystał w 62. minucie Mariusz Adaszek. Nienaciskany przez obrońców uderzył z około 25 metrów w samo okienko. Przy obronie tego strzału nie popisał się Skrocki i piłka zatrzymała się w siatce.Drużyna Odry zepchnęła gospodarzy do głębokiej defensywy, ale w 81. minucie nie ustrzegła się błędu i pozwoliła wyprowadzić rywalom groźną kontrę. Na plecy Wojciecha Szewieczka wpadł w polu karnym wodzisławski obrońca i sędzia wskazał na rzut karny. Kapitan miejscowych pokonał Gorczycę po raz trzeci tego dnia. Kibice Energetyka ROW-u żegnali piłkarzy owacją na stojąco.Zupełnie inaczej było w Marklowicach, gdzie Polonia przegrała z beniaminkiem ze Skrzyszowa. Podopieczni Leszka Powiecki nie zdobyli punktu w trzecim spotkaniu z rzędu, a każda z trzech porażek była niezwykle przykra.Po raz czwarty w tych rozgrywkach przegrali piłkarze Unii Racibórz. W ostatnich trzech meczach tracili wprawdzie tylko po jednym golu, ale to marne pocieszenie dla sympatyków zespołu. Z jednym punktem na koncie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.Pretensje do swoich piłkarzy mogą też mieć kibice Przyszłości Rogów. Podopieczni trenera Franciszka Krótkiego zgubili już osiem punktów, a przy sporym dorobku punktowym drużyn tworzących czołówkę stawki trudno się spodziewać, aby rogowianie powalczyli w tym sezonie o mistrzostwo.W najbliższą sobotę hitem kolejki będzie pojedynek Koszarawy Żywiec z Energetykiem ROW-em Rybnik. Trener Krzysztof Zagórski przegrywał do tej pory każdą konfrontację z Piotrem Piekarczykiem, czy to z GKS-em Jastrzębie, czy Koszarawą.Wyniki 5. kolejki: Energetyk ROW Rybnik – Odra II Wodzisław 3:2 (2:1) Szewieczek 10., Piełka 36., Skorupa 82. (karny) – Karpiuk 2., Adaszek 62., Polonia Marklowice – Gwiazda Skrzyszów 1:3 (0:0) Halszka 65. – Karaś 60., Kowalski 79., Krupa 82., Przyszłość Rogów – Victoria Jaworzno 0:2 (0:1) Rosół 28., Malik 87., Beskid Skoczów – Łąka 4:1 (2:0) Adamek 15. i 57., Ploszek 45., Kruszka 90. – Zieleźnik 83., AKS Mikołów – Unia Racibórz 1:0 (0:0) Piekarz 25. (karny), Pasjonat Dankowice – Polonia Łaziska 3:1 (1:0) Stawowczyk 10., Stasica 63., Bieszczad 90. – Golda 61., Grunwald Ruda Śląska – Koszarawa Żywiec – przełożony na 6 września, Czarni-Góral Żywiec – BKS Stal Bielsko-Biała – przełożony na 12 października.1. ROW 5 13 13:72. Skoczów 5 13 10:43. Koszarawa 4 10 6:14. Victoria 5 8 8:55. Grunwald 4 7 8:55. Odra II 5 7 8:57. Rogów 5 7 9:88. Dankowice 5 7 6:69. Marklowice 5 6 13:1110. Skrzyszów 5 6 6:911. BKS Stal 4 5 6:512. Łaziska 5 5 4:713. Góral 4 4 7:814. AKS Mikołów 5 4 6:1015. Łąka 5 3 8:1816. Unia Rac. 5 1 4:13