Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet Archiwum
Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet Archiwum

Najmocniej wzruszyły mnie dwie sprawy: jedna nasza lokalna, druga miała miejsce w Częstochowie. Jeśli chodzi o naszą lokalną sytuację, to wszystkich zapewne wstrząsnęła tragedia Pana Stefana i jego żony. Drugiego stycznia stracili dużą część domu, obydwoje ucierpieli dość mocno na zdrowiu oraz stracili przyjaciela, ukochanego pieska, który niestety nie przeżył pożaru.

Na szczęście rodzina została otoczona pomocą i dzięki wielu wspaniałym osobom odbudowują to co stracili. Bardzo mnie to cieszy, bo sama bardzo się w to zaangażowałam. Widząc ich uśmiech, jak potrafią mimo wszystko być radośni, wiem, że warto cieszyć się każdą chwilą i drobnostkami, bo to one są najważniejsze.

Takiego szczecia nie miała druga rodzina. Miejsce, w którym to się dzieje to Częstochowa, kolejna ofiara chorej ustawy zakazującej aborcji. Kolejna rodzina po Cieszynie, która traci, córkę, żonę, matkę najbliższą przyjaciółkę, Umiera w męczarniach. Lawina takich tragedii będzie coraz większa, do czasu, aż lekarze nie przestaną się bać ratować życie kobiet, pomimo że mogą dosięgnąć ich konsekwencje barbarzyńskiej ustawy lub, gdy nie zmieni się sama ustawa.

Ponad rok temu głośno o tym mówiłyśmy na ulicach naszego kraju, że tak będzie, że tak się skończy decydowanie fanatyków za kobiety. Pani Agnieszka była w bliźniaczej ciąży, długo i uporczywie podtrzymywanej mimo obumarcia płodów. Konała kilka tygodni. Zmarła 25 stycznia 2022 r. pozostawiając trójkę dzieci, dwójka młodszych to dzieci z niepełnosprawnościami wymagającej stałej opieki zarówno rodzicielskiej, jak i lekarskiej. W zaistniałej sytuacji będzie im potrzebna pomóc psychologiczna i materialna. Wiem i wierzę w to, że i tym razem jak nasze Państwo zawiodło tak i tym razem my ludzie o wielkim sercu, którzy nie potrafimy przejść obojętnie w takiej sytuacji, pomożemy. Bo tylko tak możemy przetrwać ten cholernie trudny czas w naszym kraju, łącząc siły i trzymać się razem, mimo że wiatr mocno wieje nam w twarz.

Komentarze

  • Swiety i diabel 09 lutego 2022 12:00Mnie bardzo wzrusza a wlasciwie rusza to ,ze ludzie ktorych czesto stac na luksusy lub podobne uzywki, nie ubezpieczaja swoich domow bo Im zal pieniedzy a potem biadolom. Wzrusza mnie tez to jak Pnna ktora ma do wyboru miedzy dobrym ,uczciwym chlopcem lata za pijakiem,ochlaptusem ,cwaniakiem a gdy jej zribi dziecko ta mama biadoli ze zostala sama.Wzrusza mnie obustronny obraz glupoty gdzie bardziej promuje sie lesby i pedalstwo niz zdrowy nurt rodzinny.Owszem po obu stronach sa grzechy ,jedni chca przyjmowac bezkrytycznie uchodzcow ,inni ws,ystkich czarnych polozyli by na asfalcie. Problem jednak w tym ze wielu chce byc bardziej Oapieskich od papieaza a inni bardziej diabli od lucyfera. We wszystkim trzeba umiaru i rozsadku czyli do tanca ale tez i do rozanca.

Dodaj komentarz