Bardzo dobrą końcówkę sezonu 2021/22 rozgrywają koszykarze z Rybnika. Podopieczni Jakuba Krakowczyka wygrywają mecz za meczem i już dawno zapewnili sobie ligowy byt. – Proszę mnie nie pytać o podsumowanie tego sezonu. To tylko jeden z etapów trzyletniego projektu. Wg mnie cele powinny mieć datę. Dla mnie jest to zakończenie sezonu 2023/24. Chciałbym, abyśmy wtedy bili się o wejście do I ligi – powiedział po jednym z meczów trener MKKS-u.
Rybniczanie we wtorek, 15 marca rywalizowali na swoim parkiecie z ekipą Oknoplast Korona Kraków, która zamyka ligową tabele. Zespół z Rybnika był faworytem tej potyczki i z tej roli wywiązał się znakomicie.
Inauguracyjna kwarta była dość wyrównana i miejscowi dopiero w II wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Goście nie zamierzali się jednak poddać i po zmianie stron odrobili dwa oczka. Decydujące dziesięć minut to jednak dominacja MKKS-u, punkty Anduły, trójka Lewandowskiego sprawiły, że gospodarze objęli prowadzenie 81:62, by wygrać cały mecz 91:70.
Było to dziesiąte zwycięstwo rybnickiego zespołu w bieżącej kampanii. W sobotę, 19 marca MKKS zagra na wyjeździe w Bielsku-Białej z tamtejszym Basket Hills, wiceliderem ligowej tabeli. Będzie to więc dobra weryfikacja umiejętności młodych zawodników z Rybnika.
W ostatnim meczu sezonu podopieczni Jakuba Krakowczyka zagrają przed własną publicznością z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Mecz ten zaplanowano na niedzielę, 27 marca. Początek o godz. 18.

MKKS Rybnik – Oknoplast Korona Kraków 91:70 (24:23, 24:13, 24:26, 19:8)