Beniaminek lepszy rzutem na taśmę

Baterex miał za przeciwnika Górki Śląskie, które we wcześniejszych czterech spotkaniach nie zdołały zdobyć kompletu punktów. Wicelider, choć był zdecydowanym faworytem meczu, musiał się zadowolić skromnym zwycięstwem.Dramatyczne spotkanie piłkarze rozgrywali w Kornowacu. Gospodarze przegrywali po pierwszej połowie spotkania 1:2. W drugiej zdołali jednak wyjść na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Glück w 93. minucie pokonał strzałem z rzutu wolnego bramkarza Kornowaca i uratował punkt dla swojego zespołu.Do przerwy prowadził też Bemat Lyski w derbowym pojedynku z Dębem Gaszowice. Jednak młody zespół gospodarzy kompletnie oddał pole rywalom po przerwie i pozwolił sobie na stratę aż czterech goli. W tym spotkaniu od 50. minuty piłkarze Dębu grali w dziesiątkę, ale już wtedy prowadzili 2:1. Mimo iż grali w osłabieniu przez 40 minut, powiększyli przewagę o kolejne dwa trafienia.W Pietrowicach 1500 mecz w karierze poprowadził sędzia Jan Kubik. Jubilat starał się być jak najbardziej pobłażliwy dla zawodników obu zespołów, jednak nie zawahał się przed podyktowaniem rzutu karnego dla zespołu gospodarzy.Najbardziej okazałe zwycięstwa odnieśli piłkarze rezerw czwartoligowej Przyszłości Rogów, którzy odbijają sobie najwyraźniej kiepskie wyniki pierwszego zespołu, oraz Ruda Kozielska. W Rudzie i Rogowach padło łącznie 12 bramek, a w pozostałych sześciu spotkaniach 25.W szóstej kolejce ciekawie zapowiadają się pojedynki Samborowic z Pietrowicami i Jedłownika z Kornowacem, a także Buku Rudy z Batereksem.Wyniki 5. kolejki: Kornowac – Buk Rudy Wielkie 3:3 (1:2) Dyrda 3 – Glück 2, Ł. Moric, Gosław Jedłownik – Samborowice 3:2 (2:1) Kosubek, Bauer, samobójcza – Tatara, Wasiuta, Start Pietrowice Wielkie – Unia Turza Śląska 2:1 (1:0) Filip, Czernecki - Kamiński, Pstrążna – Rafako Racibórz 1:3 (1:2) Łobaczewski – Handziuk 2, Napora, Przyszłość II Rogów – Krzyżkowice 6:1 (5:0) P. Matuszek 2, Dróżdż, Szymiczek, Kowalczyk - Gajda, Ruda Kozielska – Adamowice 5:0 (2:0) Kręcichowst 3, Musioł 2, Bemat Lyski – Dąb Gaszowice 1:4 (1:0) P. Sobeczko - Śleziak 3, Pierchała, Górki Śląskie – Batrex Nędza 0:1 (0:1) J. Depta.1. Jedłownik 5 15 21:42. Nędza 5 15 18:13. Pietrowice 5 15 17:64. Samborowice 5 12 16:75. Rogów II 5 10 15:66. Kornowac 5 10 12:77. Ruda Koz. 5 8 10:98. Gaszowice 5 7 10:119. Rudy 5 5 11:1510. Turza 5 3 7:1011. Krzyżkowice 5 3 7:1512. Lyski 5 3 6:1613. Rafako 5 3 6:1814. Górki 5 2 3:915. Pstrążna 5 1 3:1016. Adamowice 5 1 3:11Najlepsi strzelcy po 4 kolejkach: Grzegorz Kosiba (Pietrowice) 8, Antoni Jeleń (Jedłownik) 7, Łukasz Szczyrba (Rogowy) 5, Paweł Chojak (Jedłownik), Grzegorz Żymełka (Samborowice), Jan Depta (Nędza) po 4.