Przyćmili rywali

Rywala o podobnej sile co Pietrowice miał beniaminek z Jedłownika. Kornowac przed ostatnią kolejką miał nawet skromniejszy dorobek punktowy od Samborowic. Gdy piłkarze Gosława strzelili bramkę w 1. minucie gry, mogło się wydawać, że wyjadą z Kornowaca z jeszcze bardziej imponującą zdobyczą niż Pietrowice z Samborowic. Tak się jednak nie stało. Gospodarze odpowiedzieli już w 4. minucie wyrównującym golem, a po przerwie kolejnym celnym trafieniem zabrali dotychczasowemu liderowi komplet punktów.Po trzy punkty wybrała się do Rud jedenastka Batereksu Nędza, jednak Buk okazał się tym razem zbyt wymagającym rywalem. Sympatykom zespołu z Nędzy pozostaje się cieszyć faktem, że stracił on do tej pory tylko jedną bramkę i tylko jeden mecz zremisował, odnosząc pięć przekonujących zwycięstw.Po sześciu kolejkach jedynym zespołem bez straty punktu pozostają Pietrowice. Natomiast Lyski i Górki Śląskie to jedyne drużyny, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Obie jedenastki są chyba największym rozczarowaniem bieżącego sezonu.Wyniki 6. kolejki: Buk Rudy Wielkie – Baterex Nędza 0:0, Dąb Gaszowice – Górki Śląskie 2:1 (0:0) Pozimski, Pierchała – Kałuża, Adamowice – Bemat Lyski 1:0 (1:0) Wojak, Krzyżkowice – Ruda Kozielska 2:2 (1:0) Gajda, Piotrowski – L. Węglorz, samobójcza, Rafako Racibórz – Przyszłość II Rogów 1:2 (1:0) Handziuk – Błędowski, Unia Turza Śląska – Pstrążna 2:3 (0:1) Kamiński, Pogoda – Adam 2, Malok, Samborowice – Start Pietrowice Wielkie 0:5 (0:3) Kołodziej 3, G. Kosiba 2, Kornowac – Gosław Jedłownik 2:1 (1:1) L. Gatnar, Niedziela – Wija.1. Pietrowice 6 18 22:62. Nędza 6 16 18:13. Jedłownik 6 15 22:64. Rogów II 6 13 17:75. Kornowac 6 13 14:86. Samborowice 6 12 16:127. Gaszowice 6 10 12:128. Ruda Koz. 6 9 12:119. Rudy 6 6 11:1510. Pstrążna 6 4 6:1211. Adamowice 6 4 4:1112. Krzyżkowice 6 4 9:1713. Turza 6 3 9:1314. Lyski 6 3 6:1715. Rafako 6 3 7:2016. Górki 6 2 4:11