Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, budowę kanalizacji deszczowej, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej. Wykonawcą zadania jest firma Szymon Tetla DROGRÓD z Ćwieklic.

Pierwszy etap obejmuje przebudowę odcinka od ulicy Sportowej do ulicy Parkowej wraz ze skrzyżowaniem ulic Raciborskiej i Czyżowickiej. Podczas prowadzenia robót ruch na skrzyżowaniu będzie prowadzony wahadłowo i sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Natomiast wlot ulicy Parkowej zostanie zamknięty dla ruchu. Zamknięty będzie również wjazd z ulicy Sportowej na ulicę Raciborską.

Zmiany nastąpią również w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej:

  • na liniach komunikacyjnych numer 31 Wodzisław Śląski – Lubomia przez Czyżowice i 40 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Czyżowice, Bluszczów nie będzie obsługiwany przystanek Rogów Raciborska, który zostanie przeniesiony na ulicę Czyżowicką; dodatkowo linia numer 40 nie będzie obsługiwać przystanku Rogów Rogowiec (autobusy będą dojeżdżać ulicą Powstańców Śląskich wyłącznie do przystanku Bluszczów Powstańców Środkowa),
  • na linii komunikacyjnej nr 34 Wodzisław Śląski – Bluszczów przystanek Rogów Raciborska w kierunku Bluszczowa zostanie przeniesiony w rejon kościoła w Rogowie.

Według informacji przekazanej przez wykonawcę pierwszy etap przebudowy potrwa około dwóch miesięcy.

Komentarze

Dodaj komentarz