Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Do porównań z legendarnym muzykiem skłaniać może również styl gry Erika Galesa na gitarze: lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. - Nie wybrałem tego sposobu gry świadomie. Zacząłem tak grać absolutnie instynktownie. Siedziałem z gitarą, ćwicząc długie godziny, no i wyszło mi właśnie coś takiego – mówił parę lat temu w wywiadzie udzielonemu dla magazynu „Gitarzysta”.

Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się także między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Albert King oraz B.B.King. Pochodzący z Memphis muzyk i wokalista - okrzyknięty niegdyś „cudownym dzieckiem gitary” (pierwszą płytę wydał jako szesnastolatek) - ma obecnie znakomitą passę: nagrywa wysoko oceniane przez fanów i krytyków muzycznych albumy,  koncertuje i nagrywa z ikoną bluesrocka Joe Bonamassą (który zresztą określił niegdyś Galesa mianem „najlepszego gitarzysty na świecie”). Solowa dyskografia artysty liczy 19 płyt (plus liczne gościnne sesje oraz krążki z gatunku „tribute”, na których chętnie się udziela). Wyzwolił się również z nałogów, które po pierwszych dużych sukcesach odniesionych w młodym wieku, wyhamowały na parę lat jego karierę.

Podczas koncertu na Rawie Blues artysta będzie promował swój najnowszy album „Crown”, wydany w styczniu tego roku. To piorunująca mieszanka bluesa, rocka, funky i soulu, pokazująca Galesa w doskonałej formie!

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz „Spodka”, Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem.

Bilety na 40 Rawa Blues Festival w sprzedaży od 15 maja. Ogłoszenie kolejnej gwiazdy imprezy już wkrótce.

Komentarze

Dodaj komentarz