Źródło: Policja Mikołów.
Źródło: Policja Mikołów.

W czwartek 19 maja po godzinie 12.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał zgłoszenie od 77-letniej mieszkanki jednego z mikołowskich osiedli. Kobieta padła ofiarą oszusta, który podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. 

- Mężczyzna nawiązał kontakt z ofiarą poprzez telefon stacjonarny. Przekonując mikołowiankę o prowadzonej tajnej akcji, namówił ją do przekazania nieznajomej osobie zgromadzonej na koncie bankowej gotówki, biżuterii oraz karty bankomatowej. Łączna wartość strat została oszacowana na 78 500 złotych - informuje mikołowska policja.

Policja po raz kolejny przestrzega przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy i przypominamy, że policjanci nigdy nie prowadzą tego rodzaju działań. Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon z żądaniem wpłaty środków na wskazane konto, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Prosimy o zachowanie rozsądku i nieprzekazywanie pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie zweryfikować. 

Komentarze

  • SzaryKierowca76 22 maja 2022 23:41Seniorzy są dziwni, narzekają, że mają małe emerytury - bo nie starcza na czynsz/media, nie starcza na leki, z żywnością też krucho. Ale na zakonnika z Torunia - to MAJĄ pieniądze (i chętnie dawają).

Dodaj komentarz