Straż Miejska w Radlinie.
Straż Miejska w Radlinie.

W piątek 20 maja, radlińscy strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie dotyczące spalania odpadów roślinnych na powierzchni ziemi przy ulicy Napierskiego. Podobna sytuacja miała miejsce chwilę później na ulicy Rydułtowskiej. W obu przypadkach sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym.

Z kolei w sobotę 21 maja, strażnicy interweniowali na ulicy Matejki, gdzie właściciel postanowił podgrzać wodę w bojlerze. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że właściciel wykorzystywał do tego odpady roślinne. Mężczyzna także został ukarany mandatem. 

Komentarze

  • Obywatelka24 23 maja 2022 22:51Zrozumiałabym gdyby palili śmieciami, plastikami. Ale gałęziami? To ciekawe - komu straż miejska wystawi mandat za NATURALNE POŻARY traw, lasu. Może zaczną karać kierowców samochodów, które uległy samozapaleniu (np tak jak ostatnio w JZ), czy pożarów domów od np uderzeń pioruna. Za chwilę zakażą używania świeczek na tortach, czy zniczy (świec zapachowych), grilowania (nawet na grilach gazowych/elektrycznych). Lepiej niech SM weźmie się za palaczy na przystankach czy pod sklepami/galeriami, albo też za wypluwających zużytą gumę do żucia (wejścia/pobliskie chodniki do galerii czy niektórych restauracji są zalepione kleistą masą). Dodam, że w kilku miejscach nie da się przejść żeby nie wdepnąć w psie gó..na - a wychodzi to szczególnie wiosną (gdy stopnieją śniegi).

Dodaj komentarz