Urząd Gminy Godów
Urząd Gminy Godów

Anna Popiołek urodziła się w Godowie, w rodzinie Julii i Franciszka Pokornych. Miała dwie siostry, brata oraz piątkę przyrodniego rodzeństwa. Dzieciństwo i młodość spędziła w Godowie. Tutaj uczęszczała do szkoły, poznała także przyszłego męża, pochodzącego z Łazisk Cyryla Popiołek. Poślubiła go 26 kwietnia 1943 roku. Mąż zginął na wojnie 5 października 1944 roku. Jubilatka nie wyszła drugi raz za mąż. Od szesnastego roku życia pracowała. Najdłużej, bo aż dwadzieścia pięć lat pracowała w Zakładach Koksowniczych w Radlinie. W wolnym czasie chętnie oddawała się pracom w ogrodzie, a także robótkom ręcznym.

Społeczniczka, śpiewaczka, aktorka

Czynnie uczestniczyła w życiu społecznym Godowa. Jest najstarszą żyjącą członkinią KGW Godów. Została obdarzona pięknym głosem, a że kocha śpiew, należała także do zespołu „Ballada". Jeszcze przed wojną grała w amatorskich przedstawieniach teatralnych wystawianych w gospodzie u Grodonia. Chętnie wspomina czasy młodości - spotkania towarzyskie, potańcówki w gospodzie u Grodonia, a także wyprawy do kina w Wodzisławiu Śl.

Dzisiaj pani Anna mieszka u swojej jedynej córki Janiny w Godowie. Jej największym szczęściem są spotkania z rodziną. Doczekała się trzech wnuków i ośmiu prawnuków. Ma wielką pogodę ducha i uważa, że pomimo tego, że wszystko przemija, życie trzeba brać takim, jakie jest.

W dniu urodzin odwiedził ją wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, radna powiatowa Izabela Tomiczek i sołtys Godowa Henryk Olejok.

Komentarze

Dodaj komentarz