Aleksandra Klich i Robert Siewiorek
Aleksandra Klich i Robert Siewiorek

12 sierpnia o godz. 17.00, w halo! Rybnik autorzy najnowszego przewodnika po Rudach opowiedzą o swojej fascynacji tym malowniczym „pępkiem Europy”.  „Rudy Zaczarowane" to fascynująca opowieść o magicznym miejscu zaledwie 14 km od Rybnika.

Co zobaczyć?

Dlaczego tak bardzo lubimy tam jeździć?

Cisza w Rudach brzmi piękniej niż wszystko, co w życiu słyszałeś. W kościelnych krużgankach, klasztornym wirydarzu, salach pałacowych, lasach otaczających miejscowość czujesz obecność niezwykłych ludzi, którzy tu mieszkali.

Bo duchy mnichów i myśliwych, księży i żołnierzy dawnych armii, niezwykłych kobiet, zjawy zaklęte w drzewach, głazach i dzikich zwierzętach wciąż tu krążą. Każde z nich ma własną historię. I każde chce Ci ją opowiedzieć.

Aleksandra Klich - dziennikarka, autorka m.in. "Bez mitów. porrtety ze Śląska", "Cały ten Kutz", rozmów-rzek z biskupem Życińskim i Arturem Rojkiem. Redaktor naczelna Wysokich Obcasów.

Robert Siewiorek - dziennikarz, autor książek, popularyzator nauki. Zajmuje się przemianami cywilizacyjnymi w dobie sztucznej inteligencji.

Komentarze

Dodaj komentarz