Siedem bramek ze Zduńską Wolą, sześć w starciu z Dębem Zabierzów i siedem w ostatnim, sobotnim meczu z Unią Lublin – pokazuje, że piłkarki z Rybnika na dobre odpaliły w sezonie 2022/23.
TS ROW w 1. kolejce obecnej edycji walki o mistrzostwo II ligi przegrał we Wrocławiu ze Ślęzą, jednak od tego momentu rybniczanki pokazuję bardzo duży potencjał i chęć walki o awans do I ligi.
Spotkanie z Lublinem, rozgrywane na boisku w Kamieniu, tylko na początku było problematyczne dla miejscowych. Po tym jak w 23. minucie wynik spotkania otworzyła Julia Krzyżok, dominacja rybnickich zawodniczek była bezdyskusyjna. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisały się Patrycja Matla – dwukrotnie oraz Agata Sobkowicz, która zaliczyła trafienie także po zmianie stron. Wtedy to do siatki trafiły również Magdalena Łuczak i Maja Stopka. Ostatecznie więc zespół z Rybnika mógł się cieszyć z okazałego zwycięstwa 7:0.
W najbliższy weekend TS ROW zagra w Krakowie z tamtejszym Podgórzem, drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Faworytem tej potyczki będą więc rybniczanki.

PO MECZU POWIEDZIAŁA
Patrycja Matla, zawodniczka TS ROW

Za nami bardzo udane spotkanie, które zakończyliśmy pewnym zwycięstwem. Mimo ciężkiego początku, potrafiliśmy strzelić kilka bramek, co ustawiło mecz i dało nam spokój w grze. Dobra gra w obronie i skuteczność pozwoliła nam zdobyć kolejne punkty w ligowej tabeli. W każdym meczu chcemy prowadzić grę i dominować na boisku, taki jest nasz cel. Gdy udaje się go zrealizować, to wyniki się zgadzają. W tej lidze jest kilka groźnych drużyn i na spotkania z nimi musimy się koncentrować. Ostatnie wyniki pokazują jednak, że mamy spory potencjał, szczególnie w ofensywie.

TS ROW Rybnik – Unia Lublin 7:0 (4:0)