L.Tyl
L.Tyl

Na terenie CEA będzie znajdować się galeria z ekspozycją stałą i czasową oraz centrum spotkań tematycznych. Prowadzone tam będą zajęcia twórcze i szeroko pojęta stymulacja kulturalno-artystyczna użytkowników.

Jednym z powodów powstania w Rybniku galerii sztuki są rybniccy artyści: Adolf Ryszka i Edward Sitek - rzeźbiarze, niestety zapomniani w Rybniku. Ta nowoczesna przestrzeń wystawiennicza posłuży upamiętnieniu tych artystówm a także odpowiedniej ekspozycji różnych wystaw - rzeźb, malarstwa czy nowoczesnych ekspozycji.  

- Do tej pory właściwie żadna z sal rybnickich instytucji kultury nie spełniała wymogów wystawienniczych - największym problemem jest tam bowiem brak odpowiedniego oświetlenia, przy jednoczesnym zabudowaniu ścian i pozbawieniu ich światła słonecznego. Wiele dzieł sztuki nie może być wystawionych w takich warunkach. Dlatego też do Rybnika nie mogliśmy do tej pory sprowadzać ciekawych wystaw czasowych  z dziedziny plastyki. Cieszy mnie, że wreszcie to się zmieni – przyznaje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz