UM Żory
UM Żory

Setki zawodników i zawodniczek znowu pobiegnie ulicami miasta. Zarówno w Biegu głównym na 10 km oraz w Biegu po zdrowie na 2,5 km limit dostępnych pakietów jest już wykorzystany w około 50 procentach. Zapisy potrwają jeszcze do 6 października, dlatego zachęca się do nieodkładania decyzji o starcie na ostatnią chwilę.

Ale dziś organizatorzy odkrywają kolejną atrakcję biegu, nazwisko gościa specjalnego żorskiej imprezy biegowej. 16 października na biegu pojawi się lekkoatletka Natalia Kaczmarek, specjalistka w biegu na 400m oraz sztafety 4 x 400m. Natalia jest wielokrotną medalistką najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie. W swoim dorobku ma złoty i srebrny medal z IO w Tokio z 2020 roku (sztafeta mieszana 4x400m i sztafeta kobiet 4x400m). Ale zapewne wszyscy pamiętamy jej występ z ostatnich sierpniowych ME w Monachium 2022 gdzie indywidualnie w biegu na 400m wywalczyła srebrny medal.

Nasz gość będzie podczas biegu rozdawał autografy, udzielał wywiadów, pozował do zdjęć wraz z uczestnikami imprezy i oczywiście wręczał nagrody zwycięzcom biegu. Rezerwujcie już czas i zapisujcie się na Żorski bieg uliczny.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz