Pixabay (zdjęcie ilustracyjne) Kobiety były wykorzystywane seksualnie i nagrywane
Pixabay (zdjęcie ilustracyjne) Kobiety były wykorzystywane seksualnie i nagrywane

Podejrzenia wobec 51-latka z Rybnika wyszły na jaw przy okazji innej sprawy. Jak nam powiedziała zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku, Malwina Pawela-Szendzielorz, dotyczyła rozpijania małoletnich.

- Mężczyzna był podejrzanym w tamtej sprawie. Śledczy zabezpieczyli jego telefony, w których było do przejrzenia i analizy dużo treści - mówi prokuratorka. - Okazało się, że 51-latek podstępem doprowadzał kobiety do stanu nieprzytomności, podając im alkohol ze środkiem niewiadomego pochodzenia. Kiedy traciły kontrolę nad sobą, wykorzystywał je seksualnie i nagrywał to telefonem komórkowym - wskazuje Pawela-Szendzielorz.  

Są trzy pokrzywdzone w wieku. 16-latka jest z poprzedniej sprawy, która pozwoliła ujawnić dużo gorsze czyny podejrzanego. Pozostałe dwie panie mają 35 i 37 lat. Do przestępstw tych miał dopuszczać się w latach 2018, 2019 i 2021. Według śledczych, kobiety poznawał najczęściej na dyskotekach oraz w innych miejscach publicznych. W jego mieszkaniu znaleziono środki odurzające i amunicję, na którą nie miał pozwolenia.   

- Weryfikujemy, czy udostępniał pornograficzne nagrania innym osobom. Nie wykluczone, że pokrzywdzonych kobiet jest więcej. Postępowanie jest w toku - przyznaje prokuratorka.

Zatrzymany przez policję 51-latek stwierdził, że prowadzi działalność gospodarczą. Decyzją sądu trafił do aresztu.   

Komentarze

Dodaj komentarz