GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Piłkarze GKS-u Jastrzębie wznowili treningi w ramach przygotowań do rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. W pierwszym treningu wzięło udział 23 zawodników, w tym trzech graczy testowanych. Byli to skrzydłowy Dominik Konecny, który wystąpił już w sparingach z Rekordem i Skrą, a także 27-letni portugalski środkowy pomocnik Joao Guilherme (ostatnio trzecioligowy portugalski Real SC, a w sezonie 2021/22 Olimpia Elbląg) oraz 17-letni skrzydłowy Tymon Kłosowicz z Escoli Varsovia.
Pierwszy tydzień treningów zakończył się sobotnim sparingiem z Odrą Opole, w którym padł remis 2:2.
Klub z Jastrzębia poinformował także, że w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 pierwszym trenerem GKS-u w dalszym ciągu będzie Grzegorz Kurdziel. Klub postanowił skorzystać z możliwości przedłużenia kontraktu z trenerem Kurdzielem, który tym samym obowiązywał będzie do zakończenia obecnego sezonu.
W dniach 23-28 stycznia zawodnicy GKS-u Jastrzębie przebywać będą na obozie przygotowawczym w uzdrowiskowej miejscowości Busko-Zdrój w województwie świętokrzyskim. W trakcie sześciodniowego obozu drużyna korzystać będzie z boiska ze sztuczną nawierzchnią, siłowni, sali fitness oraz odnowy biologicznej. 
– W trakcie obozu rozegramy przynajmniej jeden mecz sparingowy, w którym zmierzymy się na jego zakończenie (sobota, 28 stycznia) z trzecioligowym ŁKS-em Łagów. Możliwe jest rozegranie jeszcze jednego sparingu, jednak na chwilę obecną szczegóły nie zostały jeszcze ustalone – słyszymy w jastrzębskim klubie, którego barw nie będzie bronił już Kacper Kawula. Kontrakt z 24-letnim zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Przypomnijmy, że wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymali także: Remigiusz Borkała, Dawid Szkudlarek i Joao Passoni.
Kolejny sparing GKS rozegra w środę, 18 stycznia, kiedy to zmierzy się w Bielsku-Białej z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek meczu o godzinie 12:00.

Kadra na pierwszym treningu GKS-u: Farid Ali, Bartosz Boruń, Michał Antkowiak, Grzegorz Drazik, Szymon Gołuch, Joao Guilherme, Kamil Jadach, Dariusz Kamiński, Jakub Kasperowicz, Dominik Klimkiewicz, Tymon Kłosowicz, Dominik Konecny, Dominik Kulawiak, Przemysław Lech, Miłosz Misala, Krystian Mucha, Mateusz Słodowy, Daniel Stanclik, Daniel Szymczak, Dawid Witkowski, Nataniel Wybraniec, Natan Wysiński, Yevgeniy Zakharchenko.

Odra Opole - GKS Jastrzębie 2:2 (1:1)
Bramki
: Maciej Urbańczyk (24.), Maksymilian Tkocz (73.) - Daniel Stanclik (11.k), Dominik Kulawiak (55.)
GKS  (I połowa): Michał Antkowiak - Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Dawid Witkowski (34. Dominik Kulawiak), Dariusz Kamiński, Joao Guilherme, Przemysław Lech, Krystian Mucha, Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.
GKS (II połowa): Grzegorz Drazik - Dominik Klimkiewicz, Michał Szymała, Mateusz Słodowy, Dominik Kulawiak, Dominik Konecny, Nataniel Wybraniec (70. Daniel Szymczak), Kamil Jadach, Tymon Kłosowicz, Farid Ali, Daniel Stanclik (70. Szymon Gołuch).
 

Komentarze

Dodaj komentarz