Zdjęcie ilustracyjne / freepik.com
Zdjęcie ilustracyjne / freepik.com

Właściciele gospodarstw rolnych zajmujący się hodowlą lub chowem trzody chlewnej mieli szansę ubiegać się o dofinansowanie od państwa. Warunkiem koniecznym było zgłoszenie co najmniej 10 świń urodzonych w siedzibie stada między 1 kwietnia 2021 roku a 31 marca 2022 roku oraz poinformowanie o oznakowaniu przynajmniej 1 zwierzęcia tego gatunku, które urodziło się od 1 kwietnia 2022 roku.

Aby uzyskać wsparcie, producenci rolni musieli także spełniać przynajmniej jeden z warunków dotyczących prowadzenia działań prośrodowiskowych, takich jak produkcja ekologiczna, inwestycje związane z ochroną środowiska czy wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł.

Wysokość pomocy uzależniona była od liczby oznakowanych zwierząt, a dofinansowanie dla pojedynczego rolnika wynosiło od 2,4 tys. zł do 70 tys. zł. Nabór rozpoczął się 18 stycznia 2023 roku i został wydłużony do 7 lutego 2023 roku.

Rolnicy składali swoje wnioski za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ARiMR. W sumie przyjęto 34 620 wniosków.

Dofinansowanie to stanowi ważne wsparcie dla producentów rolnych, którzy nie tylko będą w stanie rozwijać swoje gospodarstwa, ale także przyczyniać się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju branży rolniczej.

Komentarze

Dodaj komentarz