UM Żory
UM Żory

W Żorach powstaje nowoczesna tężnia solankowa o średnicy 30 metrów i wysokości 7 metrów. Tężnia będzie składać się z multimedialnej fontanny, tarasu widokowego, ławek, stojaków na rowery i słupów oświetleniowych. Celem inwestycji jest przyciągnięcie turystów i poprawa zdrowia mieszkańców poprzez korzystanie z solankowej mgiełki, która powstaje wokół tężni.

Tężnia zostanie uruchomiona w drugiej połowie kwietnia i jest częścią projektu „Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”. Koszt inwestycji wyniósł 5 112 756,99 zł, a wykonawcą jest firma Monumentum z Wrocławia.

- Żorska tężnia będzie największym tego typu obiektem w regionie. Liczymy, że ta inwestycja przyciągnie do naszego miasta wielu gości, a mieszkańcy korzystający regularnie z jej dobrodziejstw szybko odczują pozytywne dla zdrowia skutki jej działania. Park Cegielnia, już teraz jest bardzo chętnie odwiedzany przez mieszkańców, a dzięki tężni stanie się jeszcze atrakcyjniejszą przestrzenią do spędzania wolnego czasu – mówi Waldemar Socha.

Komentarze

Dodaj komentarz