Żorskie PWiK wykonuje prace modernizujące sieć kanalizacyjną/ROJ
Żorskie PWiK wykonuje prace modernizujące sieć kanalizacyjną/ROJ

W ubiegłym roku z żorskiego budżetu do kasy PWiK trafiło 600 tys. zł, a genezę tych transferów prezydent Waldemar Socha wyjaśniał tak:

- Gmina Żory realizuje duży program budowy dróg o wartości 46 milionów złotych, a jego częścią jest ulica Warszawska łącząca ul. Wodzisławską z Osiedlem Europejskim w Rogoźnie. Aby w przyszłości nie demontować jej nawierzchni pod montaż sieci wodociągu i kanalizacji sanitarnej, zdecydowaliśmy się na równoczesną budowę nowej ulicy wraz z całą infrastrukturą wodno-kanalizacyjną. A ponieważ PWiK nie miało tej inwestycji w swoich planach i nie dysponowało odpowiednimi środkami, w ubiegłym roku dokapitalizowaliśmy spółkę kwotą 600 tysięcy złotych. Niestety, ceny materiałów i usług wzrosły i po otwarciu ofert wykonawczych okazało się, że przekazane spółce środki są niewystarczające i musimy dołożyć jeszcze 200 tys. złotych.

Argumentacja prezydenta Sochy przekonała radnych. Miasto przekaże żorskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji dodatkowe środki obejmując jednocześnie dwieście udziałów spółki.

Komentarze

Dodaj komentarz