fot. Archidiecezja Katowicka
fot. Archidiecezja Katowicka

Ksiądz Hudek pochodzi z parafii w Skrzyszowie i od 1983 roku związał swoje życie z parafią w Krostoszowicach, gdzie znajdował się jego dom rodzinny. Aktualnie jest proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

Ksiądz Hudek ukończył studia z muzykologii oraz teologii i od lat aktywnie działa w środowisku muzyki sakralnej. Był dyrygentem chóru seminaryjnego w Katowicach oraz przewodniczącym Komisji Muzyki Sakralnej Archidiecezji Katowickiej i duszpasterzem organistów. Jest także członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych oraz sędzią na festiwalach muzyki religijnej. Ksiądz Hudek jest autorem kilku książek, w tym tomów poezji oraz licznych artykułów naukowych i publicystycznych.

Od 2007 roku Ksiądz Hudek współpracuje z Polskim Radiem Katowice oraz Radiem eM. Jest pomysłodawcą Żorskiego Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore”, który ma na celu popularyzację muzyki sakralnej oraz animację życia kulturalnego. Założył także grupę modlitewną wpierającą ludzi chorujących na raka „Apostolstwo Zdrowia”. Od 2011 roku pełnił funkcję asystenta kościelnego Polskiej Federacji Pueri Cantores. W 2018 roku został wybrany na stanowisko prezesa.

Dzięki zaangażowaniu Księdza Hudka, co roku w kościele w Skrzyszowie organizowany jest koncert w ramach Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore. Jego pasja i zaangażowanie w muzykę sakralną oraz kulturę przyciąga liczne rzesze słuchaczy i miłośników sztuki religijnej. Ksiądz Hudek jest wzorem dla wielu ludzi, którzy chcą połączyć swoją pasję z działalnością na rzecz społeczności lokalnej.

Życzymy jubilatowi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, dużo zdrowia, pomyślności, wielu sukcesów oraz błogosławieństwa Bożego.

Komentarze

Dodaj komentarz