Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju/ Archiwum
Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju/ Archiwum

Jak trwoga to do Boga – to powiedzenie jest adekwatne do obecnej „wycieczki” polityków Platformy Obywatelskiej. Człowiek, który zwraca się tylko w trudnych momentach do Boga to może pokazywać miłość ale także strach. Patrząc na zachowanie się posłów z Platformy Obywatelskiej, którzy w sprawie uchwały o obronie Jana Pawła II w ogóle nie zagłosowało 125 posłów tak zwanej Koalicji Obywatelskiej, mimo obecności na sali sejmowej. Przez to należy rozumieć, że nie potrzeba miłosierdzia sprowadza  ich na Śląsk, ale raczej strach. Strach przed wyborcami, a raczej ich pamięcią. 

Strach przed wyborcami, którzy pomimo powrotu z Brukseli Donalda Tuska na białym koniu nie doznała efektu wzrostu poparcia PO na słupków sondażowych. Twardy elektorat PO pozostał zamrożony. Tu poza małymi wahnięciami nic się nie zmiana. Podobno zmienia się sam były premier, który stracił kontakt z Polską pracując w Brukselskich  gabinetach. Jak sam powiedział na spotkaniu w Pszczynie - „Mam w pamięci swoją drogę życiową, poglądy. Bez takiej determinacji i ewidentnej racji od strony moralnej i kulturowej, którą pokazałyście – mówił do pań - zmiany w głowach, także w mojej głowie, zachodziłyby wolniej”. Więc on sam zakłada, że chyba coś się z nim zmienia, przy czym słowo klucz to „chyba”.

Pokazuję trzy zapowiadane istotne zmiany u samego Donalda Tuska i jego zaplecza politycznego, które sam obwieszcza:

Wiek emerytalny z wydłużenia do 67 lat obecnie: „Nie będziemy podnosić wieku emerytalnego po wygranych wyborach”. Zamykanie kopalń to była potrzeba, a „dziś nie trzeba mówić o zamykaniu kopalń. Polska przeczeka okres przejściowy i cały proces transformacji energetycznej”. Pieniędzy na program 500+ nie było i miało nie być, „ale teraz to, co jest dziś codziennością, także tą socjalną, będzie zachowane. Bo to jest życie, a nie ideologia”.

Co tak naprawdę planuje Platforma Obywatelska wraz z Donaldem Tuskiem? Tego naprawdę nie wie nikt.

Wracając do Boga – „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Wiara jest niezbędna do właściwego kontemplowania nauk Jezusa i wdrażania ich w życie, ale niektórych do Jezusa przekonują cuda, a innym wystarczy właśnie przemawiający do nich geniusz Jego nauk. W przypadku Donalda Tuska i jego zaplecza politycznego mamy tu pewien paradoks. Wyborcy mają mu uwierzyć, iż w nim samym zaszły takie wielkie zmiany, że z konserwatysty przeistoczą się w socjalistę.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, niosących nadzieję i odrodzenie życia, składam najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wiary i miłości. Niech czas świąteczny sprzyja refleksji nad tym, co minęło i co nadejdzie, i przyniesie siłę do pozytywnych zmian.

Wesołego Alleluja!

Piotr Tomasz Szereda

17

Komentarze

 • ???? 28 marca 2023 23:48Panie Piotrze, tak szczerze , a Pan to oszczędności w dobie PISu to w jakiej walucie lokuje.
 • Mirislaw Piasecki 28 marca 2023 11:36"Wesoło" to raczej nie jest ...Radośnie w swieta , na pewno tak. Jak to spiewa Budka Suflera "Cóż z tego znowu wyszło?W piwnicy znowu przyszło żyć tym, co tworzyli jutro jak mit! -Oszust do oszusta ,hej !– jak tam wiek emerytalny?- hej! jak tam inflacja, odpowiada drugi pierwszemu także głośno . Obydwoje rządząc nie mieli na emer stażowe dla spracow ludzi ale na urlopy gornicze do wczesnych emer górniczej juz po raz kolejny tak .. I masz tu kuźwa wybór ? …Dżuma lub Cholera ,nie licze pedalstwa lub grabienie KRUSowskie pod siebie czyli "biede" jakze czesto strasznie majętnych-- cztery wiodące partie. PO, PIS, SLD i PS..Ilu to znow pracowników z 50 letnim stażem pracy nie dożylo emerytur i tych świąt.
 • Nasza przyszłość Marcin 28 marca 2023 10:26Rozmawiam z kuzynką ktora strasznie broni mieszkajac na wsi PISu ...oj ej jak dobrze ze dzieci dostaja duzo kasy (w rodzinie na duzo dzieci) stwierdza ,.Pytam sie a jak rodzice Tych dzieci beda w miarę egoistycznie zyli za ta kase na koszt Tych dzieci,? - odpowiada:nie martw sie te tak uchowane dzieci zapracują na tych rodziców,: dociskam dalej w dyskusjach : ,no dobra ale jak dzieci tych dzieci naucza sie tez zyc jak rodzice na koszt kredytu kolejnych swoich dzieci na ktore rzad tez bedzie dawal ,itd --to Kto Im wszystkim ludkom bedzie płacił kiedys emerytury. , ???!
 • Czym wiec jest PIS? 28 marca 2023 10:15Pamieta Pan jak PIS od rodzin gorniczych wykupowal po 10000zl deputat węglowy?.Juz wowczas zadalem sobie pytanie skad oni naraz znajda tyle pieniedzy. Wczesniej 500+ktore mialo byc na rozród dla nowych a docelowo zrobili na każde dziecko,no i emerytury dla babci co mialy 4dzieci (kazda ta kwestia ma podtekst) ,pomoc na kaleki ,odprawy itp itp czego juz nie pamiętam...Przeciez to wszystko dowodzi ze Inflacja zostala z gory zaplanowana ,ze chodziło o zlodziejstwo bo inaczej tego nie można nazywać ,zlodziejstwo oszczednosci setek tysięcy ciężko uczciwie pracujacych rodzin. Dlatego nie można zna juz popierac nikogo.Wyjasnijcie najpierw dziake Morawieckiego pod Wroclawiem
 • Mafia Obywatelska 26 marca 2023 10:55Napewno wygramy, każdemu dzieciakowi damy po 1000+ ,pieniadze weźmiemy z sprzedaży działek pod Wrocławiem ,skoro Morawieckim tak dobrze poszlo.
 • Mojaopinia 25 marca 2023 16:11Uważam ze PIS powinien wygrać wybory ,uważam tak pomimo ze sam zamierzam wszystkich skreślić.. Jeżeli PIS nie wygra to oznacza ze niewłaściwym ludziom rozdawali to co inni wypracowali i to będzie kara za grzech złodziejstwa inflacyjnego oraz zarazem takie badanie socjologiczne, dlaczego Michal Tusk 40000zl dostal w ramach tarczy; Kasia Tusk 18000zl; ziecDonalda150000zl - i nie poszli na PIS głosować. Ciekawe dlaczego ?!
 • Mojaopinia 25 marca 2023 16:10Uważam ze PIS powinien wygrać wybory ,uważam tak pomimo ze sam nie zamierzam wszystkich skreślić.. Jeżeli PIS nie wygra to oznacza ze niewłaściwym ludziom rozdawali to co inni wypracowali i to będzie kara za grzech złodziejstwa inflacyjnego oraz zarazem takie badanie socjologiczne, dlaczego Michal Tusk 40000zl dostal w ramach tarczy; Kasia Tusk 18000zl; ziecDonalda150000zl - i nie poszli na PIS głosować. Ciekawe dlaczego ?!
 • Zwyciężymy 25 marca 2023 13:10Każdemu dziecku ktore sie urodzi po kolejnym zwycięstwie PISu rozdamy po hektarze Polskiej ziemi a jak bedzie mało to po hektarze ziemi na księżycu którą podobnie jak złotówki wydrukujemy na drukarce 3D.
 • Marek 25 marca 2023 09:14Jak to mówią moi znajomi ,"my już nie mamy na Kogo głosować, wszyscy to oszuści polityczni i zazwyczaj kolesiowi szubrawcy bez pojecia o uczcziwoscii a wyspecjalizowani w tym jak rozwaliac Polske aby tylko samemu zyskac.. Teraz nabierzecie kolejne pożyczeki ,podzielicie sie nimi na byle co i zostawicie na później tylko długi oraz dzieciaki rozwydrzone hulajnogami wjezdzajacymi z piewszenstwem na przejscia dla pieszych. Nadal w tym kaju opłaca sie być tylko cwaniakiem-spryciarzem lub oszustem. Znam takich co widząc to wszystko zrezygnowali z pracy i przeszli celowo na czarny socjal. Czesc faktycznie wyjeżdża wiedząc jak inflacją co 15lat nas z oszczednosci okradają albo z wieku emerytalnego bez względu na staż pracy . Wiedząc jak górnicy co po chwile dostają kilku letnie Urlopy Górnicze na równi z pracą na dole i po nich super wczesne pełne emerytury mimo ze dla faktycznie spracowanych nie ma. Przeciez tu nie ma szans ,to państwo nie wydoli. Do tego czesto majetnii KRUSowcy ktorych tez wszyscy leczą i fundują Im takze dotacjami emerytury. gdy oni wozacsie bogatymi furami i mieskaja w "stodołach" .Ludziska wyjeżdżają od tak , nie będą frajerami."-nie dziwie sie , dość już tego piekiełka.
 • Rici 24 marca 2023 14:11Czy jako Radny PISu z Jastrzębia- Zdroju pamieta Pan może ile gdy PIS doszedl do władzy ,tu w mieście kosztowalo mieszkanie a ile po 8 latach czyli obecnie.. Jak Pan widzi wszyscy sie dzieki PISowi wzbogaciliśmy.
 • alejaja 24 marca 2023 11:01Rząd zachęca Polaków do odkładania na przyszłą emeryturę w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych. "Fakt" postanowił sprawdzić, kto z rządzących przystąpił do programu. Dziennik informuje, że od dwóch tygodni i KPRM, i większość resortów unika odpowiedzi na zadane pytania.
 • ??? 24 marca 2023 10:25Rostowski tez napisał "5%to inflacja Putina ,16% PISu ,nie zgadza sie Pan z tym. ?!
 • Napewno? 24 marca 2023 10:03"pieniedzy nie ma i nie bedzie-chyba ze je nadrukujecie" -jeszcze jedna kwestia ,czesto powołujecie sie na słowa Rostowskiego "pieniedzy nie ma i nie bedzie" .Ponoc mialy sie wg Rządu znaleźć z mafii Vatowskch.Otoz przy tym bezczelnym rozdawnictwie przez PIS dla osób ktore czesto będąc majetni ukrywaly zawsze dochody pod stolem wyplaty , udawały biedę jak bardzo bogaci KRUSowcy ktorych urzędowo nie prześwietlano z posiadanych majątków (KPC -wzorzec -zwolnienie z kosztow sie klania), dla osób ktore sa tak bogate ze po kilka jachtów maja ,PUS ograbiając naprawde biedniejszych i pracujacych ,to stwierdzenie Rostowskiego brzmi :"pieniedzy nie ma i nie bedzie-chyba ze je nadrukujecie"! tym bardziej ze na te wszystkie trwonienia przez PIS z prawdziwych mafii wystarczylo na 3% tych wydatków rozdawnictwa. Jaki z tego wniosek ,:to z nas spracowanych ludzi PIS zrobił mafie którą oskubał z realu oszczednosci ,a kolejną strukturą mafijną jest PPK gdzie pracujący traca lecz zarządzający Prezesi PIS w gażach zyskują, "a jak sie nie zapiszesz nic Ci do wyplaty z Twojej pracy nie dodamy w zamian" .Tak działa mafia albo z nami i moze ochłapy Ci wpadną albo nic!
 • ZoryJastrzab 23 marca 2023 09:35"Ostateczny wariant potwierdza, że linia CPK Katowice-Ostrawa będzie przebiegać wzdłuż autostrady A1 do Mszany. Nie będzie przebiegać przez Marklowice i Gorzyce. "-Czyli w Zorach AqaPark ,w Zorach Pociag do Ostrawy ,moze nawet lotnisko ,połączmy sie z Zorami ,bedziemy Zory Jastrząb i gitara jak mawia stary góral.
 • Proszętoprzemyśleć 23 marca 2023 09:11 "“Miasto nie pomaga biednym?” ," .Czy Wie Pan po co jest inflacja?,..ano po to aby biedni byli dalej i bardziej biedni,wladza za Ich pieniadze ktore Im inflacją kradnie ,mogla Im niby pomagać, niby wspomagajac, politycy ktorzy czynią tą inflacje celowo, mogli organizowac zbiorki i akcje takze po to aby sie pokazać najczęściej przed wyborami a wladza zyskiwala z kradzieży oszczednosci przez ich dewaulacje. Gdyby Ci biedni chcieli cos odlozyc aby nie byc biednymi to co Pan proponuje :zloto ,dolary,euro ,funty,srebro no bo chyba nie Drukowane Bilety Naridowego Banku Polskiego."
 • Kuba 23 marca 2023 08:21To jest wlasnie zadziwiające .Jedni najdłużej zatrudnionym kradli wiek emerytalny ,kolejni inflacją oszczędności odkładane długie lata na emerytury ,obie partie twierdzac ze dla osób ze stażem 45-51 lat pracy nie bylo i nie maja na stazowe emerytury ale obie tez fundowały młodym górniczym byczkom Urlopy Gornicze do Ich superwczesnych emerytur ktorych nigdzie indziej na świecie tak wczesnie nie dostaja.W Czechach owszem 25lat pod ziemia ale szukaj sobie innej pracy ,taka umowa spoleczna ,w Niemczech podobnie...tylko u nas POLITYCZNE szuje rozdawały jak by dzielili swoim.Nie widze szans dla Polski."Bankructwo doskonale" oparte na oszustwie i zlodziejstwie.Musi istnieć trzecia droga -bo inaczej Putin .I co na to wszystko Solidarność ,jaka kuźwa Solidarność pytam sie sam siebie ,jaka Sprawiedliwosc?! Nie było i nie bedzie.
 • Byly sąsiad 22 marca 2023 18:25I wzajemnie Panie Piotrze "Wesołego Alleluja!"

Dodaj komentarz