Paweł Wengerski / TS ROW

Po remisie ze Ślęzą Wrocław i wysokiej wygranej z Dębem Zabierzów Bocheński – piłkarki z Rybnika mają za sobą trzeci wiosenny występ. Tym razem rybniczanki pojechały na mecz do Lublina, gdzie zmierzyły się z miejscową Unią. W jesiennym starciu tych ekip TS ROW pokonał lublinianki aż 7:0 i był zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki.
Od pierwszego gwizdka rywalizacja w Lublinie przebiegała pod dyktando przyjezdnych. Już w 9. minucie na listę strzelców wpisała się  Petra Zdechovanova. W 22. minucie rybnicki zespół prowadził 2:0, a z gola cieszyła się Maja Stopka. Obie ekipy schodziły więc na przerwę przy dwubramkowym prowadzaniu rybniczanek.
Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniła. TS ROW kontrolował wydarzenia na murawie i strzelał kolejne bramki. Drugą w tym spotkaniu zdobyła Stopka, a wynik na 4:0 ustaliła Martyna Guzik. To zwycięstwo pozwoliło ekipie z Rybnika awansować na 3. miejsce w ligowej tabeli, a pamiętać należy, że TS ROW ma zaległe, wyjazdowe starcie ze Zduńską Wolą. I właśnie tę zaległość rybniczanki odrobią 8 kwietnia. Jesienią rybnicki zespół wygrał z Pogonią 7:2. Powtórka mile widziana.

Unia Lublin – TS ROW Rybnik 0:4 (0:2)
: Petra Zdechovanova (9.), Maja Stopka (22., 66.), Martyna Guzik (73.)
TS ROW: Zuzanna Latuszek, Edyta Botor (75. Emilia Bryłka), Jessica Pluta, Ailin Franzante, Martyna Guzik, Marlena Jaszyk (75. Blanka Cyganek), Julia Krzyżok (75. Katarzyna Jasińska), Magdalena Łuczak (75. Sabina Nowosielska), Petra Zdechovanova (65. Pamela Drożdż), Agata Sobkowicz, Maja Stopka

II liga kobiet, grupa: południowa