KS ROW Rybnik / Michał Gołda

W środę, 26 kwietnia odbyły się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnicy ścigali się m.in. na torze w Rybniku, a także w Bydgoszczy, Opolu i Rawiczu.
Przy ul. Gliwickiej najlepiej zaprezentował się Krzysztof Buczkowski z Zielonej Góry. Drugi zawody ukończył Grzegorz Zengota, reprezentujący obecnie klub z Leszna, a który jeszcze w ubiegłym roku zdobywał punkty dla ROW-u. Awans do kolejnej rundy wywalczyli także Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart. Niestety, ta sztuka nie udała się Rekinom. Krystian Pieszczek z dorobkiem 7 pkt ukończył rywalizację na 9. miejscu. Jeszcze gorzej zaprezentował się Patryk Wojdyło, który uzbierał 5 pkt i został sklasyfikowany na pozycji 11.
Na torze w Opolu triumfował Bartłomiej Kowalski. Do IMP Challenge awansowali także Kacper Woryna, Hubert Łęgowik i Oskar Fajfer. W Bydgoszczy pierwsza czwórka to: Wiktor Przyjemski, Szymon Woźniak, Jarosław Hampel oraz Adrian Gała. Kolejni zawodnicy, którzy cieszyli się z awansu to: Jakub Miśkowiak, Wiktor Jasiński, Piotr Pawlicki i Marcin Nowak – oni najlepsi byli w Rawiczu. Komplet finalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski poznamy 11 maja w Grudziądzu podczas IMP Challenge. Zapewniony start w zawodach finałowych ma szóstka zawodników: medaliści z ubiegłego sezonu – Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera i Janusz Kołodziej, stali uczestnicy Grand Prix Maciej Janowski i Patryk Dudek oraz młodzieżowy mistrz kraju – Mateusz Świdnicki.