KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

W ostatnich dniach Wodzisławska Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące domniemanej próby samobójczej na ulicy Wyszyńskiego. Informator mówił, że planuje wyskoczyć z okna, co skłoniło funkcjonariuszy do natychmiastowej reakcji i przysłania służb na miejsce.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że 41-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie miał zamiaru popełnić samobójstwa. Twierdził, że chciał jedynie pożartować. Ratownictwo medyczne, które także przybyło na miejsce, zbadało mężczyznę, lecz nie stwierdziło potrzeby udzielenia mu pomocy medycznej.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie "żartowniś" został ukarany przez policję mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Wodzisławska Policja przypomina o konieczności odpowiedzialnego korzystania z numerów alarmowych i zachęca do zgłaszania sytuacji, w których faktycznie niezbędna jest pomoc służb.

- Prosimy o odpowiedzialne zachowanie i korzystanie z numeru alarmowego jedynie wówczas, kiedy niezbędna jest pomoc - apeluje asp. szt. Małgorzata Koniarska.

 

Komentarze

Dodaj komentarz