KPP Racibórz
KPP Racibórz

W poniedziałek wieczorem, 8 maja, w Pietrowicach Wielkich miało miejsce zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zakłócał porządek publiczny. Zgłoszenie to wpłynęło do raciborskiej komendy policji około 20:30. Patrol prewencyjny został natychmiast skierowany na miejsce zdarzenia, które miało miejsce przy ulicy 1 Maja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci spotkali zgłaszającą osobę i świadka incydentu. Na podstawie ich relacji oraz dostarczonego rysopisu, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który zdążył opuścić miejsce zdarzenia przed przybyciem służb. Po krótkim czasie, na tej samej ulicy, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi.

22-letni mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do aresztu. Dwa dni później, 10 maja, usłyszał zarzuty. Został oskarżony o naruszenie spokoju domowego, nękanie 20-letniej kobiety, a także grożenie 24-letniemu świadkowi zdarzenia. Służby zdecydowały o objęciu go policyjnym dozorem oraz nałożyły na niego zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

W przypadku potwierdzenia zarzutów, mężczyzna może spędzić do 3 lat w więzieniu.

Komentarze

Dodaj komentarz