Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum
Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum

W kwietniu br. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek odwiedził miasto Jastrzębie-Zdrój na zaproszenie posła Grzegorza Matusiaka. Wojewoda Śląski wizytował najważniejsze inwestycje w mieście. Wojewoda, podziękował parlamentarzystom Grzegorzowi Matusiakowi i senator Ewie Gawędzie za lobbowanie za wieloma inwestycjami lokalnymi. Podkreślał, że tych projektów i programów inwestycyjnych jest bardzo wiele, samorządowcy mają możliwość skorzystania ze wsparcia z programów rządowych i unijnych. „Za naszymi plecami znajduje się jeden z symboli tego wsparcia” mówił wojewoda, pokazując na rondo i wiadukt na al. Józefa Piłsudskiego. Do miasta Jastrzębie-Zdroju w ostatnim okresie trafiły miliony złotych. Począwszy od już wspomnianego ronda i wiaduktu, modernizacja kolejnych skrzyżowań na ul Podhalańskiej i Pszczyńskiej, na modernizację dwóch części Łaźni Moszczenica - pierwszy etap na ukończeniu - Instytut Dziedzictwa i Dialogu, drugi etap to rozpoczęcie realizacji strefy industrialnej, kończąc na Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej.

Jedną z części tej gospodarskiej wizyty była też możliwość spotkania się z władzami naszego miasta. Na zaproszenie moje (przewodniczący Rady Miasta) złożone tydzień wcześnie wojewoda miał się spotkać z panią prezydent Anna Hetman wszystkimi Radnymi Miasta Jastrzębie-Zdrój. I oto stała się wręcz sytuacja niewiarygodna, pani prezydent nie znalazł czasu na spotkanie się z wojewodą. Zaś radni Platformy Obywatelskiej i część radnych ze Wspólnoty Samorządowej odmówili tego spotkania. Wydając oświadczenie, w którym stwierdzili, że przewodniczący Rady Miasta przekroczył swoje uprawnienia, organizując spotkanie z wojewodą w sali Rady Miasta, bo organizacja takowych spotkań to domena prezydenta.

Zdaję sobie sprawę, że nasza współpraca z panią prezydent delikatnie mówiąc, nie układa się dobrze, ale fakt braku prezydenta lub jego wiceprezydentów na spotkaniu z wojewodą pokazuje o małostkowości naszej władzy wykonawczej. Co by się stało, jakby pan wojewoda odwiedził nasze miasto bez zapowiedzi czy też spotkałby się z takim lekceważeniem?

A tak na marginesie, dla wszystkich Radnych Miasta najważniejszym miejscem pracy w budynku magistratu są Sala Rady Miasta oraz biura Rady Miasta. I każdy Radny Miasta Jastrzębie-Zdrój indywidualnie czy też jako Klub Radnych posiada mandat do realizowania swoich zadań jako władzy stanowiącej w tych pomieszczeniach i nie podlega kontroli Prezydent Miasta.

Piotr Szereda

11

Komentarze

 • o take spraw Polskę 30 maja 2023 16:5314stka,facet ma za dlugoletnia prace emerytre troszke przekraczajaca próg do prawa lecz na utrymaniu dwie osoby przez co jego dichod na osobie w rodzinie jest duzo nizszy niz dwoch malzonkow z ktorych kazdy na po 2600zl i za to kazdy 14stke dostanie. Dochod na osobe w rodzinie Ich jest o wiele wyższy niz tego bidaczka co zapierd...cale zycie dlugoletnio ,O take Polske walczyles,gdzie ludzie za dlugoeynis prace sa kopańi w dupe.
 • hmm 30 maja 2023 16:46do kryzys ,,..a co zrobil PIS z naszymi oszczednosciami przez celowo wywolana o wiele wieksza niz na zachodzie inflacje ?!latwo sie rzadzi okradajac ludzi z uzbieranych oszcznosci
 • Panial mat 30 maja 2023 16:42do kryzys,a co zrobil PIS z peniedzmi wplacanymi do PPK ,lub PPE jezeli wiesz co to jest?!-przez inflacje.Czy nie jest tak ze zarzady tych tworow biora takkkkka kase a zwylki ludzie sa z realu wartosci tych lokat okradaji.Mowili ze za 30lat sibie za to emeryture kupia a wiesz co dostana?! przy tej inflacji lizaka ,tak tak.I Rudy i PIS to zlodziejstwo dzieje ,tamten kradl wiek emerytalny a obecni celowo wywolana o wiele wieksza niz na zachodzie inflacja.
 • krys 27 maja 2023 16:02komentują sami peowcy i zwolennicy rudego złodzieja.Kradł nasze pieniądze w białych rękawiczkach chociażby OFE i wy mu dziś ufacie? wstyd i kupa gnoju
 • Poco 22 maja 2023 08:09Po co isc na wybory. Przeciez rzad dał rolnikom dotacje do zboża, mieszkańcom domów dotacje do wegla,, dzieciom 500i800 oraz inne fanty, tym co raz ZUS zapłacili pełne 14stki i wyrównania do najniższej emerytury ,górnikom dał kilkuletnie UrlopyGornicze, nauczycielom obiecuje emerytury po 20latach pracy . --Ludzie ja chce zyc, raj na ziemi dla mnie .Przeciez PIS musi to wygrać . Oni wszyscy mają PiSowi za co być wdzięczni, pójdą i zagłosują na tą partie. ---Ja mienuje się "Hiperinflacja."
 • Czeka nas smuta 19 maja 2023 16:14"mieli pieniadze na kilkuletnie Urlopy do Emerytur i do tak wczesnych górniczych emerytur płacone jak za prace na dole i nimi równoznaczne zamiast zatrudnić tych ludzi chociażby do pracy na mieście , a nie mieli na emerytury stażowe! dla osób nawet z 48l stażem pracy , mieli na 500+ dla tatusiow...itd"...kiedyś Prezes ZUS zostal oskarżony o to że miał możliwość a nie umieścił na kartach ubezpieczeniowych ,dyskietkach , -reklamy ,a tu takie przekretu czyli Urlopy Górnicze i pierdzenie w domu; raz twierdzenie ze nie było na stazowe.Chory ten kraj i rzadzacy
 • dzielimy nieswoje 19 maja 2023 11:30Kaczynski chciał sie zrobic wspaniałomyślny i postanowił sie przypodobać słuchaczom w Elblągu czymś na co znowu sam nie zapracował więc stwierdzil ze dobrze by bylo rozdać mieszkania komunalne. Pomijajac fakt ze mieszkają w nich nie tylko biedni ,nie powiedzial przy tej okazji co będzie dawał kolejnym ubogim.Moze narodową zbiórke na kolejne mieszkania komunalne dla przyszłych ucisnionych potrzebujących profesor9w uniwersytetow ekonomi PISowskiej ze zlotymi Mercedesami w garażach....jak łatwo sie dzieli nie swoje i rzadzi czymś na co inni zapracowali.
 • Komuna wratiła 19 maja 2023 11:16to mnie bardzo rozbawilo..Emeryt przy Kaczyńskim Emeryt wypalił przed kamerą. "Niech będzie wszystko za darmo"-a dlaczego by nie ,wszyscy mamy jednakowe żołądki, mawiał Jaruzel.--jak komuna to komuna ,jedni pracowali ,inni .......a brac bierze komu szef da.
 • Co wolno bandzie 19 maja 2023 10:41Panie Piotrze ,tak szczerze,czy nie uważa Pan ze przestępcy rządzą tym krajem ,po poprzednikach przyszli następni. Niech Pam pomyśli, po raz kolejny mieli pieniadze na kilkuletnie Urlopy do Emerytur i do tak wczesnych górniczych emerytur płacone jak za prace na dole i nimi równoznaczne zamiast zatrudnić tych ludzi chociażby do pracy na mieście , a nie mieli na emerytury stażowe! dla osób nawet z 48l stażem pracy , mieli na 500+ dla tatusiow ktorzy wożą tyłki złotymi mercedesami.,Teraz waloryzuja o 60% czym udowadniają jak wysoka jest naprawde za nich inflacja i przez to ludzi ciezko pracujacych z oszczednosci zycia pozbawiają .Twierdzili ze odprowadzają do Unii kary za emisje CO2 podnosząc nam oplaty za ogrzewanie lecz pieniadze te roztrwonili w budżecie gdyz żadnych kar nie musieli jak sie okazalo odprowadzac. Mieli gonić mafie VATowski lecz to z nas społeczeństwa inflacją zrobili mafie ktora drenuja.
 • Ci wolno bandzie 19 maja 2023 10:35Panie Piotrze ,tak szczerze,czy nie uważa Pan ze przestępcy rzadza tym krajem ,po poprzednikach przyszli nastepni. Niech Pam pomysli, po raz kolejny mielj pieniadze na kilkuletnie Urlopy do Emerytur i do tak wczesnych gorniczych emerytur placone jak za prace na dole i z nimi równoznaczne zamiast zatrudnić tych ludzi chociażby do pracy na miescie ,a nie mieli na emerytury stażowe! dla oso nawet z 48o stazem pracy ,mieli na 500+ dla tatusiow ktorzy wożą tyłki złotymi mercedesami ,teraz waloryzuja o 60% czym udowadniają jak wysoka jest naprawde za nich inflacja i przez to ludzi ciezko pracujacych z oszczednosci zycia.Twierdzili ze odprowadzaja dzieki Unii kary za emisje CO2 podnosząc nam ja nie oplaty lecz pieniadze te roztrwonili w budżecie gdyz żadnych kar nie musieli odprowadzac.Mieli gonić mafie VATowski lecz to z nas społeczeństwa inflacją zrobili mafie ktora drenuja.
 • KJ 18 maja 2023 09:33Zaufanie do wladzy jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe oszczędności. --powtarzaj wymyślił tą sentencje nie Mark Twin a Janusz K..

Dodaj komentarz