Policja
Policja

W niedzielę, młoda dziewczyna z powiatu gliwickiego (Gierałtowice), uczestniczka grupy wsparcia online, była świadkiem niepokojącej rozmowy. W toku rozmowy na komunikatorze internetowym, jedna z zagranicznych uczestniczek, Australijka, wyjawiła niepokojącą informację o zamiarach samobójczych pewnego młodzieńca z Australii. Podkreśliła, że sytuacja jest krytyczna i „każda minuta ma znaczenie”.

Alarmowana przez córkę matka niezwłocznie zgłosiła sprawę do Komisariatu Policji w Knurowie. Dyżurny jednostki natychmiast zainicjował procedury związane z takimi zdarzeniami. Na podstawie jego dyspozycji, śledczy rozpoczęli natychmiastowe działania mające na celu zebranie wszystkich możliwych danych dotyczących rozmowy online – od numerów IP, przez pseudonimy, po adresy.

Kolejnym krokiem było przekazanie zebranych informacji do Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji w Warszawie. Tam, z największą pilnością, skontaktowano się z policją australijską w Canberze. Następnie pozostało już tylko oczekiwanie na odpowiedź.

Na szczęście, wiadomość od australijskich kolegów przyszła szybko i przyniosła ulgę. Policjanci z Perth zdołali dotrzeć na miejsce na czas i udzielić pomocy nastolatkowi, który znajdował się w krytycznym stanie. Chłopak został przekazany pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego, co umożliwiło uratowanie jego życia.

Komentarze

Dodaj komentarz