Policja.pl
Policja.pl

Wydarzenia w Jastrzębiu zaskoczyły wiele firm i osób prywatnych, które ufały usługom prawnych mężczyzny, który twierdził, że jest adwokatem. Oferując swoje usługi jako reprezentant przed organami ścigania, sądami i innymi organami państwowymi, 50-letni mężczyzna zyskał zaufanie wielu osób, podając się za adwokata.

Śledczy ustalili, że ten nielegalny prawnik, świadomy braku uprawnień, wykorzystywał swoją fałszywą tożsamość do oszukiwania klientów, oferując im odpłatne porady prawne. Na początku jego karierskiego oszustwa, w 2016 roku, przedstawił notariuszowi podrobiony dyplom Szkoły Wyższej, wprowadzając go w błąd co do autentyczności dokumentu. Jego oszustwo doprowadziło do legalizacji fałszywego dyplomu poprzez notarialne poświadczenie.

Z nieudanymi próbami wprowadzenia w błąd Okręgowej Izby Adwokackiej w 2017 i 2018 roku, 50-latek nadal uparcie kontynuował swoje oszustwa. W 2019 roku, po przedstawieniu fałszywych dokumentów, zdał egzamin adwokacki, co pozwoliło mu na wpis do rejestru adwokatów.

Oszustwo 50-latka skończyło się 23 maja 2023 roku, kiedy został zatrzymany przez policjantów zwalczający przestępczość gospodarczą. Prokurator wystawił mu cztery zarzuty, a mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Nałożono na niego poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju. Mimo to skala jego działań i liczba potencjalnych ofiar nadal jest badana.

1

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 30 maja 2023 11:18Skoro zdał egzamin adwokacki - to czemu się czepiają? Czemu nie wezmą się za tych z ministerstw? - kuzyni, ciotki, pociotki, znajomi - tam ludzie bez wiedzy - ale ze znajomościami - zarządzają Polską...

Dodaj komentarz