TS Kuźnia Rybnik

Na Jeziorze Porajskim zostały rozegrane XI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Kacper-Sailor. W klasach ILCA 4 oraz ILCA 6  były to zawody rangi mistrzostw Śląska. Bardzo dobrze podczas tych zmagań zaprezentowali się młodzi żeglarze TS Kuźni Rybnik, w sumie zdobyli dziesięć medali, w tym trzy w rywalizacji o mistrzostwo Śląska.
Zawodnicy trenera Jacek Błaszczyk w swoich klasach wywalczyli: ILCA 6 kobiet: 1. miejsce Wiktoria Harnasz, ILCA 6 mężczyzn: 1. miejsce Karol Gaj, ILCA 4 dziewcząt: 2. miejsce Marta Wójciak. Dla klasy Optimist regaty zaliczano do rankingu Pucharu Polski, na podium aż sześciu rybniczan: Optimist dziewcząt gr. A: 2. miejsce Ela Psiuk, Optimist chłopców gr. A: 2. miejsce Piotr Harnasz, 3. miejsce Grzegorz Górecki, Optimist chłopców gr B: 1. miejsce Samuel Bac-Cardenas, Optimist dziewcząt gr. B do lat 9: 3. miejsce Julia Badaczewska, Optimist chłopców gr. B do lat 9: 2. miejsce Jakub Nowak, 3. miejsce Mikołaj Borek.
We wszystkich klasach komisji udało się rozegrać komplet wyścigów przy stabilnym wietrze.