UM Wodzisław Śląski
UM Wodzisław Śląski

O wydarzeniu

Pamiętasz czasy, kiedy Polska była pod rządami Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej? Jeśli chcesz powrócić do tych lat, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. 9 września, w dzielnicy Wilchwy, zostaniesz przeniesiony w czasie, z możliwością uczestniczenia w takich atrakcjach jak pokaz mody z tamtych lat, wystawa motoryzacji, czy choćby prywatka w prawdziwym stylu PRL.

Co nas czeka?

Wilchwy zamienią się w kapsułę czasu, gdzie uczestnicy będą mogli podziwiać zabytkowe pojazdy, przypomnieć sobie dawno zapomniane przedmioty z tamtych lat, a także zatańczyć w rytm przebojów, które niegdyś były hitem każdej prywatki. Wspomnienia ożywią również stoiska z kultową kuchnią PRL oraz atrakcje dla najmłodszych.

Zbieraj wspomnienia i pieczątki:

Wydarzenie jest częścią cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto", gdzie uczestnicy mogą zbierać pieczątki. Te, które zbiorą wszystkie, czeka nagroda w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego. Szczegóły o imprezie będą dostępne na stronie www.wodzislaw-slaski.pl oraz na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.

Plakat wydarzenia PRL
Plakat wydarzenia PRL
3

Komentarze

  • ahchha 17 sierpnia 2023 09:41nieprawda ,teraz sie nalezy jak sie lezy ,czy to na kobicie czy to wogole w zyciu i ma dwie lewe rece
  • hahaha 17 sierpnia 2023 09:12Za Komuny mawiano :" czy sie stoi ,czy sie leży 500zl sie nalezy "no i po 30 latach spełniło sie za PISu to marzenie.
  • Tosewratilo 17 sierpnia 2023 07:59"mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. "-dzieki PISowi juz sie przeniosles, serio. Kiedy juz dadzą te kolejna darmoche (przeciez ja tez dostane) -bez skrupułów wielu będzie brało nawet 800+dla dwulatków , ujmując tym samym starym dlugoletnio zatrudnianym w przeszłości emerytom, twworzac jak za komuny "stary portfel" lub inflacją pozbawiającej Ich oszczednosci. Okradali nas inflacją komuniści, Balcerowicz a teraz Ci obecnie panujacy.,Twierdza ze to przez Covid a nie przez rozdawnictwo..jedni gorsi od pozostalych. Zaufanie do rzadu jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi finansowo daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe ciezko uzyskane oszczędności. A temu rzadowi dałbyś oszczednosci?!

Dodaj komentarz