Unia Turza Śląska

Piłkarze z Turzy Śląskiej, którzy w wywalczyli awans do III ligi, swój pierwszy mecz na tym szczeblu rozgrywkowym mieli zaplanowany na niedzielę, 6 sierpnia. Aura storpedowała jednak te plany, po obfitych ulewach płyta boiska nie nadawała się do gry. Mecz z rezerwami Górnika Zabrze ostatecznie został przeniesiony na wtorek, 8 sierpnia.
Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po trafieniu Dominik Szali w 17. minucie, wyszli na prowadzenie. Po przerwie Górnik podwyższył na 2:0, a do siatki trafił Mateusz Kulig. Wtedy wydawało się, że zespół z Turzy trzecioligowe rozgrywki rozpocznie od falstartu. Podopieczni Marka Hanzela w końcówce odwrócili jednak losy spotkania i po golach Natana Wysińskiego i Mateusza Bodziocha doprowadzili do remisu. Ostatecznie więc mecz zakończył się wynikiem 2:2.
Unia w 2. kolejce walki o mistrzostwa III ligi zmierzy się w Tarnowskich Górach z tamtejszym Gwarkiem. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia. Początek o godz. 17.

Unia Turza Śląska – Górnik II Zabrze 2:2 (0:1)
: Natan Wysiński 73, Mateusz Bodzioch 87 - Dominik Szala 17, Mateusz Kulig 56
Unia: Marcin Musioł – Oskar Wala, Szymon Jary, Mateusz Bodzioch – Wojciech Wenglorz (85. Paweł Staniczek), Patryk Witkowski (85. Arkadiusz Woś), Tomasz Krężelok, Dominik Klimkiewicz (70. Michał Mazur) – Michał Gałecki (60. Sławomir Musiolik), Przemysław Brychlik, Mateusz Danieluk (60. Natan Wysiński).
Górnik II: Mateusz Jeleń – Mateusz Pawlak, Dominik Szala, Maksymilian Gandziarowski, Norbert Barczak – Krzysztof Kolanko (78. Miłosz Rogula), Adrian Dziedzic (78. Iwo Świerkot), Jakub Pochcioł, Marcin Wodecki (87. Cyprian Włodarczyk), Mateusz Kulig (64. Aleksander Tobolik) – Mateusz Chmarek (87. Dawid Niedźwiedzki)